Roskosz: Niepełnosprawni uczą radości życia

  • 16.09.2019, 18:19 (aktualizacja 16.09.2019, 18:48)
  • Paulina Chodyka
Roskosz: Niepełnosprawni uczą radości życia
Już po raz piętnasty odbył się festyn integracyjny "Sprawni poprzez sport". Organizatorem jest Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Pomocy w Białej Podlaskiej, a gospodarzem, jak co roku, było Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. W imprezie wzięło udział prawie 400 osób, podopiecznych i wolontariuszy domów środowiskowych, pomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej z regionu. Patronem medialnym wydarzenia było Słowo Podlasia.

Wspaniała impreza integracyjna osób niepełnosprawnych organizowana od kilkunastu lat przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej, to okazja do wspólnej zabawy i przyjemnego spędzenia czasu. Współfinansowana jest z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Praktycznie co roku odbywa się w ECKiW OHP w Roskoszy. Spotykają się na niej podopieczni i wolontariusze domów środowiskowych, pomocy i warsztatów terapii zajęciowej.

– W tym roku w naszym festynie bierze udział prawie 400 osób, w tym 50 wolontariuszy. Cieszymy się, że co roku impreza przyciąga tak wielu chętnych. Do ostatniej chwili przyjmujemy zgłoszenia, a uczestnicy już zaraz po zakończeniu dopytują o kolejną – mówi Anna Jakubiak, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowego Domu Pomocy w Białej Podlaskiej. – Myślę, że nie moglibyśmy przestać organizować festynu. W tytule mamy sport, ale przede wszystkim chodzi o integrację niepełnosprawnych i pokazanie tego, że oni też potrafią się bawić. Staramy się, by niepełnosprawni zobaczyli świat, który do tej pory był dla nich niedostępny.

Cały artykuł w najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, 17 września

Paulina Chodyka

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe