Lider PSL, Władysław Kosiniak – Kamysz wspiera kandydatów PSL w terenie

  • 17.09.2019, 12:24
  • Joanna Danielewicz
Lider PSL, Władysław Kosiniak – Kamysz wspiera kandydatów PSL w terenie Adam Trochimiuk
Kampanię wyborczą komitetu PSL Koalicja Polska na ziemi radzyńskiej inaugurował szef PSL-u Władysław Kosiniak – Kamysz. W jego obecności zaprezentowali się kandydaci partii z tego terenu wystawieni do walki o mandaty do parlamentu w nadchodzących wyborach. – Naszą ideą jest łączenie Polaków – zapewniał Kosiniak – Kamysz. A zaproszony na konferencję pełnomocnik PSL ds. rolnictwa – Marek Sulima apelował: - Rolnicy, przyszedł czas otworzyć oczy! Przestańmy bawić się Polską!

PSL ma propozycję dla wyborców. – Jako partia, która zawsze niosła kaganek oświaty, stawiamy na edukację – mówił Władysław Kosiniak – Kamysz w sobotę, 14 września, na pl. I. Potockiego w Radzyniu Podlaskim. I wyliczał propozycję partii dla oświaty, czyli e-tornistry, klasy do 20 osób, rozbudowę szkół tam, gdzie po obecnej reformie są one za ciasne. – Nie będziemy dokonywać kolejnej rewolucji, choć źle się stało, że zahamowano zmiany, które już się przyjęły i zawrócono kijem Wisłę. Teraz trzeba poprawić to co mamy obecnie – mówił prezes PSL. Jego zdaniem to rząd powinien wziąć na siebie koszty podwyżek dla nauczycieli. To co proponuje zatem PSL, to subwencja, która w 100 proc, pokryje wynagrodzenia nauczycielskie. – W tej chwili zabezpiecza ona te potrzeby średnio w 85 proc., a gdzie utrzymanie szkół? – dopytywał Kosiniak -  Kamysz.

Walka o seniora i rolnika

W zaprezentowanym przez niego programie jest też propozycja dla seniorów, czyli emerytury bez podatków, które w portfelach najstarszych Polaków zostawiłyby 300 – 400 złotych miesięcznie więcej. W kwestii emerytur rolniczych PSL dodatkowo proponuje umożliwienie rolnikom pobieranie emerytury równocześnie z dalszym gospodarowaniem. – Teraz, jeśli rolnik chce przejść na emeryturę, musi oddać gospodarstwo. Często nie ma komu go przekazać – wyjaśniał lider PSL.

Prezentacja parlamentarzystów

Sobotnie spotkanie miało na celu zaprezentowanie kandydatów PSL z tego terenu do parlamentu. Przedstawiono Przemysława Litwiniuka – przedstawiciela powiatu bialskiego i ziemi międzyrzeckiej, przedstawicielkę Radzynia Podlaskiego – Annę Szymalę, reprezentanta ziemi parczewskiej – Janusza Zielińskiego oraz Bartosza Koczkodaja z Sętek w gminie Ulan – Majorat. 

W spotkaniu uczestniczył również kandydat na senatora z terenu tych trzech powiatów (okr. 17), Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa, który zyskał również poparcie pozostałych głównych koalicji opozycyjnych i stał się tym samym wspólnych kandydatem bloku opozycji. – Jestem Podlasiakiem z krwi i kości i chcę tę ziemię reprezentować. Program PSL ogarnia wszystkie dziedziny życia społeczno – gospodarczego. Moją rolą w senacie byłoby natomiast to, by czuwać nad stanowieniem dobrego prawa. Wiem w praktyce jak trudno jest wdrażać złe prawo - apelował Sosnowski.

To on wraz z Przemysławem Litwiniukiem, jako radni Sejmiku wojewódzkiego, pracują obecnie w Komitecie Regionów UE, nad procedurami zwalczania ASF. O tym wspomniał właśnie Litwiniuk, który z list PSL Koalicji Polskiej wystartuje do Sejmu z trzeciego miejsca. – My, jako ludowcy jesteśmy ludźmi stąd. Wiemy, jakich zmian ludzie tu oczekują. Chcemy wam zaproponować drogę środka, a nie skrajne rozwiązania, jak dwie inne wiodące partie. Drogę bezpieczną ekonomicznie i społecznie. Mamy dobry program i sprawdzonych ludzi – zapewnia Przemysław Litwiniuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualny numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 17 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 18.09.2019, 05:49
PSL to najbardziej faryzejska partia w Polsce.Oni zawsze apelują do rolników i seniorów tuż przed wyborami,a po ,to zajmują się swoimi sprawami,a tych co ich wybrali mają daleko w tyle.Tak to PSL pracuje od 1920 roku.Nawet W.Witos nie chciał z nimi pracować uważając ich za zdrajców.Kandydat Sosnowski jest to typowy okaz bmw/bierny,mierny ale wierny/ i przypadkowy tzn.znajduje się w odpowiednim miejscu i przedstawia swoją kandydaturę jako najlepszą!!!
Podlasiak
Podlasiak 18.09.2019, 14:58
Kandydatowi na senatora, jedynemu z tej ziemi byłemu marszałkowi województwa Sławomirowi Sosnowskiemu to możesz sznurówki wiązać.. A i to nie wiem czy byś się nadał bo tylko stać Cię na mizerne komentarze. Tyle co ten człowiek zrobił dla Podlasia ile wsparł samorządów i inwestycji, z których korzystamy na co dzień to mało kto mógłby dorównać.
Mieszkańcy Podlasia maja jedyny właściwy wybór do Senatu.
Gosc
Gosc 17.09.2019, 13:04
Nie głosujemy na oszustów i grabiezcow z ZSL!

Pozostałe