Powiat bialski: Bialczanie podejrzani o zabójstwo w Wakefield

  • 18.09.2019, 16:42 (aktualizacja 22.09.2019, 23:06)
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Bialczanie podejrzani o zabójstwo w Wakefield
Angielska policja aresztowała pięcioro młodych ludzi z powiatu bialskiego. Są oni podejrzani o zabójstwo innego Polaka w Wakefield na północy Anglii.

Maciej S. (27 l.), Adam L. (23 l.), Karolina K.(20 l.), Michał Sz.(23 l.) i Marceli Sz.(19) są podejrzani o zabójstwo  30-letniego Aleksandra P. Podejrzani prawdopodobnie pobili mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Do przestępstwa doszło w Wakefield na północy Anglii.

Zgodnie z brytyjskim prawem personalia osób są podawane do publicznej wiadomości. Jak udało nam się ustalić cała piątka pochodzi z Białej Podlaskiej lub okolic. Angielska policja, w poniedziałek, 9 września, tuż po północy, otrzymała zgłoszenie o ciężko rannym mężczyźnie, leżącym na ulicy Pinderfields w Wakefield. Na miejscu pojawiła się karetka, jednak mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci przez kilka dni próbowali ustalić personalia ofiary. Okazał się nim Polak, 30-letni Aleksander P.

Początkowo zatrzymano jedną osobę podejrzaną o to zabójstwo – 19-letniego Marcela S., którego aresztowano. Z kolei we wtorek, 17 września, detektywi z West Yorkshire Police powiązali ze sprawą jeszcze cztery osoby pochodzące z Białej Podlaskiej i okolic, a przebywające w tym czasie w Anglii. Trzej mężczyźni w wieku 23, 23 i 27 lat oraz kobieta w wieku 20 lat zostali aresztowani w Southampton pod zarzutem zabójstwa. Wszyscy pozostają w areszcie.

Zostało wszczęte dochodzenie, w toku którego zatrzymano pięć osób, które trafiły do aresztu. We wtorek podejrzani składali też wyjaśnienia przed sądem w Leeds. Śledczy z jednostki policyjnej West Yorkshire pracują nad ustaleniem okoliczności związanych z tym zajściem i wyjaśnieniem całej sprawy. Na swojej stronie angielska policja apelowała również do lokalnej społeczności, aby świadkowie zdarzenia skontaktowali się z komendą i pomogli w sprawie.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia, 24 września

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe