Niezwykłe Podlasie: Templariusze, płacząca Matka Boska i jedyny zegar w Europie [GALERIA]

  • 19.09.2019, 11:38 (aktualizacja 20.09.2019, 19:36)
  • Anna Chodyka
Niezwykłe Podlasie: Templariusze, płacząca Matka Boska i jedyny zegar w Europie [GALERIA]
Dzięki odnowieniu kościoła pw. św. Piotra i Pawła oraz innych budynków służących kulturze, gmina Hanna stała się perłą na wschodnich rubieżach. Jak przyznaje wójt Grażyna Kowalik, miejsce staje się rozpoznawalne nie tylko w regionie, ale też poza nim. I mimo tego, iż nie minęło wiele czasu od otwarcia obiektów, wzrosła liczba turystów i pielgrzymów chętnie zatrzymujących się w malowniczo położonej miejscowości.

- Najnowszą atrakcją w gminie Hanna jest Centrum Religijno – Zabytkowe. Jest to perła regionu, w skład której wchodzi osiemnastowieczny kościół z bogatą historią oraz dzwonnica przy świątyni, gdzie mamy małe kino z prezentacjami multimedialnymi i wystawy. Obecnie znajduje się w niej wystawa ikon pisanych przez skazanych, z zakładu karnego we Włodawie. Jest też galeria sztuki nazywana Starą Szkołą, gdzie na ten moment można obejrzeć wystawę malarza Stanisława Baja. W przyszłości będą tu pokazywane prace stworzone w czasie plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Jedna sala w galerii została przeznaczona na muzeum regionalne, gdzie skupiamy eksponaty gospodarstwa domowego sprzed stu laty – mówi wójt Grażyna Kowalik.

Finał konkursu "Niezwykłe Podlasie"

KONKURS: Przez ostatnich 10 tygodni podróżowaliśmy śladami "Niezwykłego Podlasia". Prezentowaliśmy najbardziej atrakcyjne zakątki naszego regionu. Pokazaliśmy miejsca, które warto zobaczyć, przypomnieliśmy te zapomniane. Dziś zaprezentowaliśmy ostatnią część cyklu. Czas nadsyłać kupony konkursowe!

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 17 września.

Anna Chodyka

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe