Sławatycze: Rosjanie chcieli przemycić 50 kg ecstasy!

  • 24.09.2019, 13:09 (aktualizacja 24.09.2019, 13:52)
  • Paulina Chodyka
Sławatycze: Rosjanie chcieli przemycić 50 kg ecstasy! NOSG
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili przemyt ponad 50 kg MDMA o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Jeśli przemycane narkotyki trafiłyby do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób.

Ujawnione narkotyki należały do obywateli Rosji. W sobotę, 21 września, kobieta i mężczyzna podróżujący samochodem, próbowali wyjechać z Polski przez drogowe przejście graniczne w Sławatyczach. Po dokładnej kontroli pojazdu pod kątem legalności jego pochodzenia oraz z użyciem psa służbowego CERON, w skrytkach konstrukcyjnych ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z krystaliczną substancją. W sumie w pojeździe, ujawniono ponad 50 kg MDMA o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł.

Jeśli przemycane narkotyki trafiłyby do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób, a ich wartość wzrosłaby na czarnym rynku dwukrotnie. Podróżni, którzy zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie, decyzją sądu, zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn, grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe