Biała Podlaska: Będzie dotacja na Warszawską

  • 24.09.2019, 13:33 (aktualizacja 24.09.2019, 13:38)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Będzie dotacja na Warszawską
Jeszcze tydzień temu wiadomo było tylko tyle, że wniosek na kontynuację modernizacji ul. Warszawskiej czeka na liście rezerwowej programu Fundusz Dróg Samorządowych. W ubiegły piątek otrzymaliśmy informację, że ulica uzyska dofinansowanie.

W ubiegłym roku miasto wykonało remont Warszawskiej od parku Radziwiłła do ul. Kopernika. Inwestycja opiewała na blisko 7 mln zł, a 4,4 mln zł pochodziło z przyznanej przez wojewodę dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku władze miasta złożyły do tego programu kolejny wniosek na modernizację drugiego odcinka Warszawskiej. Tym razem od ul. Kopernika do posesji nr 65A. Wartość przedsięwzięcia wyceniono na 11 mln 890 tys. zł, gdzie dofinansowanie z rządowej puli miało wynieść 70 procent, czyli 8 mln 323 tys. zł.

Na początku września, gdy wojewoda lubelski opublikował listy wniosków, które dofinansowanie z FDS otrzymają, ul. Warszawska znalazła się na drugim miejscu, ale listy rezerwowej w kategorii dróg gminnych. Pytany wówczas o szanse na pozyskanie dotacji, wicewojewoda Robert Gmitruczuk, mówił, że trzeba poczekać, na rozstrzygnięcia przetargów inwestycji, które do FDS zostały zakwalifikowane od razu, tudzież na rozliczenia tych inwestycji, które dotację otrzymały, a są już na ukończeniu i samorządy wiedzą dokładnie ile za nie zapłacą.

Cały artykuł na  ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Słowa Podlasia z 24 września i na e-prasa

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe