Biała Podlaska: Czy to miasto to czarny zakątek?

  • 26.09.2019, 08:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Czy to miasto to czarny zakątek?
Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Warszawy, która pochodzi z Janowa Podlaskiego. Skarży się, że po kilkugodzinnej podróży busem do Białej Podlaskiej na miejscu nie mogła skorzystać z miejskiej toalety. – Miasto cofa się w rozwoju – mówi rozżalona. Miasto odpowiada, że ustalenia w sprawie szaletu zapadną do końca września.

Alicja Artemiuk jest oburzona, jak traktuje się podróżnych. – Jechałam do Białej Podlaskiej busem. Kiedy wysiadłam, chciałam skorzystać z miejskiego szaletu. Niestety zaproponowano mi jedynie toaletę przenośną typu TOI TOI. To skandal! Dlaczego miasto cofa się w rozwoju, a władze nie dbają o swych mieszkańców? – pyta. 

– Przecież mamy XXI wiek i zasługujemy, aby w godnych warunkach załatwić potrzeby fizjologiczne. Sama przepracowałam 30 lat w Sanepidzie i nie wyobrażam sobie, żeby podróżni nie mogli skorzystać z ciepłej wody, papieru toaletowego czy mydła. Czy Biała Podlaska to koniec świata? Czarny zakątek? – dodaje. 

Pani Alicja denerwuje się, że w 2016 r. przy okazji rewitalizacji parku przy dawnym dworcu PKS zlikwidowano szalet. Podobnie stało się z toaletą miejską mieszczącą się na Szkolnym Dworze. Wtedy powodem zamknięcia szaletu i wystawienia budynku na sprzedaż miała być nierentowność obiektu. – Od kiedy szalet ma być rentowny? Ma służyć mieszkańcom miasta, to wstyd dla władz! Niech w urzędzie miasta zamkną toalety i postawią im TOI TOI-e – proponuje.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ds
ds 29.09.2019, 16:44
Posiadanie szaletu w centrum miasta jak np. w łosicach wyznacznikiem rozwoju i postępu. O zgrozo. Zacofani ludzie ocknijcie się. Swoje siki lejcie u siebie
Obiektywny
Obiektywny 28.09.2019, 09:00
Popieram tą Panią
Alka
Alka 28.09.2019, 04:23
Byla toaleta przy dworcu autobusowym.A GARDEN nie moze zainwestowac i postawic toalete, przeciez to monopolista przewozowy.?A stac go na toj z kluczem w kasie czynnej od godz.6.oo
Marek
Marek 27.09.2019, 23:36
Lepiej wyrwac z korzeniami ostatni ogolno dostepny szalet i pomnik dla kaczki postawic . To siku jak psy noga do gory i na pomnik
Mieszkanka
Mieszkanka 27.09.2019, 21:03
Jestem z Panią !!!!
Jeszcze mieszkaniec
Jeszcze mieszkaniec 27.09.2019, 18:52
Zrobiono sciezki rowerowe .Lecz coz z tego ze pieszy musi ogladac się do okola by nit go nie potraciłłPrzyllad -Aleja tysiac lecia sciezka rowerowa biegnie nie od strony ulicy tylko przy przystankach autobusowych.Ostatnoio czekajac na autobus siedzac na przystankowej ławeczce gosc prawie mi kolana rozjechal.Normalne?!Setki chodnikow zajete przez wystajace krzewy drzewa z prywatnych posesji.Nie mozna sie minąć z drugą osobą.Trzeba zejjsc na jezdnie co zagraza zdrowiu i zyciu. Sidorska to koszmar .Nie ma chodnika przejs przy przystankach trzeba maszerowac W blocie po sciezcet wydeptanej przez mieszkancow.Gdzie sluzby?Po co sie utrzymuje Straż Miejska z naszych podatkow.Wybory-Wynajmuja w ogloszeniach medialnych ludzi krorzy wywieszaja reklamy kandydatow nna PiS na ogrodzeniach prywatnych posesji lub budynkack nalezacych do spoldzielni mieszkaniowych.I pytam ja mam na ten Rząd glosowac jak w Tym miescie sie tylko utrudnia zycie szaremu Kowaskiemu.Ale za pieniadze z dotacji i podatników.Ale ile powstalo jak sie reklamuja.Biala podlaska to trzeci wymiar.To moja opinia i ne chce zgubnych komentarzy
Pozdrawiam.Jeszcze Mieszkaniec
Aya
Aya 22.11.2020, 10:48
Przebrnięcie przez całą twoją litanię zajęło mi dobrych parę minut i dalej nie wiem jakie jest meritum.
Jednakże, jeśli tak was uczą w szkołach w Białej, to tak– zgadzam się z tobą, że to jakiś "trzeci wymiar".
Me
Me 27.09.2019, 13:56
Jest całkiem niedaleko toaleta w Starostwie Powiatowym i nie widzę powodów do narzekania
MARCINGRZESIEK
MARCINGRZESIEK 28.09.2019, 06:29
Jest toaleta w starostwie, ale ochroniarz potrafi zwrócić uwagę, jak się pójdzie na siku Panie prezydencie albo inny urzedasie!!! Pokaż mi drugie miasto z tyloma mieszkańcami, które niema szaletu. No pokaż kozaczku, pokaz
3
3 27.09.2019, 11:08
Biała i jej okolice to piękne miejsce niestety niedacenianie przez plebls..!!!! Dlaczego rodowicy Warszawiacy niewypowiadajaja się źle o Podlasiu.
Tadek
Tadek 28.09.2019, 11:32
To w takim razie proszę powiedzieć, skoro zastepiono szalet, plastikowym wychodkiem, to dlaczego zamiast pomnika Kaczyńskiego, nie można było np, postawić plastikowej figurki albo plakatu z jego wizerunkiem wiszącego na drzewie?
W tym mieście inwestuje się tylko w dobro Państwa, a dobro ludzi jest na końcu
Fakt
Fakt 27.09.2019, 18:56
Piękne, ale zacofane, a ludzie w dużej części strasznie nieuprzejmi i wścibscy.
Hh
Hh 27.09.2019, 10:33
Biała to koniec swiata nic tu nie ma ani sklepów ani dyskotek a o 20 wszyscy chodzą spać.
Anty-Hh
Anty-Hh 27.09.2019, 10:37
Chyba Ty.
Pan
Pan 27.09.2019, 10:12
Racja. Nie ma się gdzie zes*ać. Popieram. I nie ładujcie tu jakichś politycznych bzdur i bełkotu, bo to nie miejsce na to. Ogarnijcie się trochę.
Stanislaw
Stanislaw 27.09.2019, 09:30
Szczegolnie dla tej PSL -zarazy wszystko jest nie rentowne, jeszcze za malo sie nachapali
Patlys
Patlys 26.09.2019, 23:46
Warszawianka z Janowa o k... ???? ja z wawy jestem i na Biala nie narzekam (L)
Bożena Wilczyńska
Bożena Wilczyńska 26.09.2019, 22:14
Pani Alicjo, podpisuję się pod Pani artykułem obiema rękami.
Często podróżuję na trasie Lublin- Biała Podlaska. Jestem zmuszona korzystać z toalet w galerii Rywal. To nie jest komfortowe. Pisałam do Urzędu Miasta Biała Podlaska w sprawie likwidacji toalet przy dworcu, ale bez echa.
Pozdrawiam.
Portos
Portos 26.09.2019, 21:25
W janowie Podlaskim jest działający szalet. Co prawda ciepłej wody też nie ma i nie szczególnie elegancki. Ale za to wkrótce, gdy wytna wszystkie drzewa w parku, to zrobi się miejsce na nowy, wspaniały szalet na miarę XXI wieku. Za 3 miliony zł będzie WC nawet z fontanną. Czarny zakątek mentalno estetyczny z pewnością...w najbardziej reprezentacyjnym punkcie wsi, tuż na przeciwko kościoła...
Misiek
Misiek 26.09.2019, 11:04
Trzeba było się załatwić w parku, pod rentownyn pomnikiem :)

Pozostałe