Biała Podlaska: Kto deklarował, a kto pracował?

  • 26.09.2019, 07:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kto deklarował, a kto pracował?
Sławomir Sosnowski, kandydat opozycji na senatora przypomniał ostatnio, kto składał obietnice, a kto pracował na to, by Park Radziwiłłowski wyglądał tak jak obecnie. – To tutaj zaczęły się bardzo ważne projekty, ale i deklaracje bez pokrycia – stwierdza Sosnowski i przypomina o planach budowy centrum konferencyjno – biznesowego, które miało odwzorowywać zabytkowy pałac Radziwiłłów.

Były marszałek zwrócił uwagę, że jego ekipa w Urzędzie Marszałkowskim wraz z kolejnymi prezydentami Białej Podlaskiej zrealizowała tu łącznie trzy projekty, na które dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło 32 mln zł. – Pierwszy był projekt ucyfrowienia zbiorów biblioteki, później rewitalizacja części zabudowy parkowej, a trzeci to był mega projekt modernizacji terenów w parku i terenów Caritasu. Pamiętam jak miasto i Caritas na te same fundusze zamierzały składać oddzielne projekty. Wówczas przekonałem strony do złożenia jednego dużego projektu, co da większe szanse na realizację całości. Tak się też stało – mówi Sosnowski.

I pokazuje, to co udało się zrealizować przez lata miastu we współpracy z kierowanym przez niego urzędem marszałkowskim, oraz teren w parku, gdzie obiecywana była inna inwestycja. – Tu miało stanąć centrum konferencyjno-biznesowe. Pan senator Grzegorz Bierecki nie dotrzymał jak widać obietnicy, tak samo pan Dariusz Stefaniuk, bo to była ich wspólna obietnica. Ja uważałem, że ta inicjatywa dopełni dzieła, które my tu poczyniliśmy – mówi były marszałek. Uważa za nieuprawnione zarzucanie mu przez senatora z PiS, że pozostawił zubożałe województwo. – To województwo miało największy wzrost gospodarczy w czasie, gdy byłem marszałkiem – mówi Sławomir Sosnowski.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Abc
Abc 26.09.2019, 18:37
Ta wieża oświetlona w nocy wygląda strasznie. Po taniosci zrobiona.
Wysoki
Wysoki 26.09.2019, 18:19
Nasz senator bialski z Gdyni twórca pomorskiej strefy gospodarczej chyba pomylił miasta bo do morza nam daleko, jeżeli nadal będzie nam pomagał to Biała będzie wyglądać jak nasz rozkopany stadion-flagowa inwestycja prezydenta Stefaniuka
Maks
Maks 26.09.2019, 10:34
Pan Senator i Stefaniuk potrafią tylko obiecywać. Już nawet w Białej się nie pokazują, bo nie maja czego szukać
Brzoza
Brzoza 26.09.2019, 22:56
Pokazują, pokazują trzeba bylo pójść w niedzielę na piknik wojskowy byli i Pan Senator i Pan Stefaniuk

Pozostałe