Biała Podlaska: Kiedy wreszcie uporządkujecie naszą rzekę?

  • 25.09.2019, 22:40 (aktualizacja 26.09.2019, 22:29)
  • Paulina Pietrzak
Biała Podlaska: Kiedy wreszcie uporządkujecie naszą rzekę?
Bialczanie już od dłuższego czasu niepokoją się stanem koryta rzecznego, przepływającej przez miasto Krzny. Rzeka jest zaniedbana i zarośnięta roślinnością. Wędkarze zauważają, że tereny przy rzece też nie są uporządkowane. - Krzna jest tak zarośnięta, że nie można nawet dojść do jej brzegu – denerwuje się pan Wiesław, mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jest głównym podmiotem odpowiedzialnym za krajową gospodarkę wodną, od 1 stycznia ubiegłego roku. Gdy w sierpniu tego roku na łamach naszego tygodnika podjęliśmy temat pokrytej zielenią rzeki, otrzymaliśmy odpowiedź, że ze względu na występującą w tamtym czasie susze i potrzebę zatrzymywania oraz retencjonowania rzeki, prace utrzymaniowe Krzny zostały przesunięte na wrzesień.

Po kolejnych zapytaniach czytelników, zwróciliśmy się z pytaniami do kierownika Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej w PGWWP, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, Jarosława Kowalczyka. W odpowiedzi czytamy, że: "Na terenie miasta Biała Podlaska zaplanowane są prace konserwacyjne na całym odcinku rzeki Krzna przepływającym przez miasto, tj. w km od 36+350 do 41+840. Prace obejmą wykaszanie roślinności z dna kosiarką pływająca oraz z brzegów rzeki. Wykonane zostanie również drugie koszenie wału przeciwpowodziowego Biała Podlaska na odcinku 0,87 km wzdłuż rzeki".

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 września

Paulina Pietrzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GrubyWypas
GrubyWypas 27.09.2019, 04:12
Na brzegach zrobic sciezke rowerowa a w korycie tor saneczkowy

Pozostałe