Gmina Wisznice: Dziękowali za powstanie parafii

  • 26.09.2019, 11:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice: Dziękowali za powstanie parafii
Uroczyste nabożeństwo pod przewodnictwem biskupa Piotra Sawczuka, poświęcenie dwóch nowych dzwonów oraz agapa i festyn. Tak mieszkańcy uczcili 100-lecie istnienia Parafii św. Jana Ewangelisty w Polubiczach. Było sentymentalnie, gościnnie i wesoło.

Sobotnie popołudnie, 21 września, wszystkim przybyłym do Polubicz na długo zapadnie w pamięci. – Cieszę się, że ten piękny jubileusz obchodzimy razem, że potrafimy się zintegrować i wspólnie świętować – mówił proboszcz parafii Dariusz Radzikowski. Jak dodał, to "wielki dzień i wielka radość". - Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia – podkreślił. 

Na jubileusz przybyli nie tylko miejscowi, ale również goście, w tym bp Piotr Sawczuk, księża, którzy posługiwali w parafii, dawni mieszkańcy wsi czy władze samorządowe. – Tu, w Polubiczach, jesteście dziś z potrzeby serca. Ta uroczystość jest powrotem do świata dzieciństwa – zwracał się do Polubiczan przedstawiciel rady parafialnej Mariusz Jakubiuk.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 września

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe