Radzyń Podlaski: Jak podróżować i nie nadszarpnąć finansów

  • 02.10.2019, 23:41 (aktualizacja 02.10.2019, 23:46)
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Jak podróżować i nie nadszarpnąć finansów
Radzynianie mieli okazję poznać sekret taniego podróżowania w najdalsze zakątki świata. Tą wiedzą podzielił się z nimi ostatnio Jakub Porada, dziennikarz i globtroter, kolejny gość "Radzyńskich spotkań z podróżnikami".

– Jakub Porada jest zadeklarowanym miłośnikiem tanich podróży i korzyści z nich płynących. Pasjonuje się historią, geografią i literaturą. Udowadnia, że dzięki wyprawom można zrozumieć świat, a w książkach i na spotkaniach autorskich przekonuje, że podróże są dostępne dla wszystkich bez względu na wiek i grubość portfela – mówił Robert Mazurek, pomysłodawca i organizator spotkań.

Podczas wizyty Jakuba Porady, mieszkańcy mieli okazję poznać jego publikację książkową "Porada na Europę. Tanie podróżowanie".

Jak zwykle, spotkanie z podróżnikiem rozpoczęło się od odsłonięcia tabliczki na głównym placu miasta na tzw. Skwerze Podróżników. – Jakub Porada hołduje zasadom, które sam stosuje podczas swoich podróży. Najważniejszy jest cel, a więc przygotowując się do podróży jak najwięcej dowiaduje się o historii danego regionu, który chce odwiedzić. Nie ma znaczenia, jak daleko pojedziemy, bo każda podróż jest inspirująca, wnosi w nasze życie pożyteczną wiedzę. Z każdej podróży warto przywieść pamiątkę, ale i wspomnienie smaku miejscowej kuchni, która jest charakterystyczna dla danego regionu. Bo tak na prawdę to liczy się przygoda – mówi Mazurek. Swoimi doświadczeniami gość chętnie dzielił się z radzynianami. - Podróżnik przekazał wiele wskazówek jak tanio podróżować choćby samolotem, a wśród nich jaki bagaż ze sobą zabrać oraz jak rezerwować bilety czy znaleźć tani nocleg – dodaje organizator spotkań.

Organizatorem 29. Spotkań z Podróżnikami było, jak zwykle Radzyńskie Stowarzyszenie "Podróżnik" i Radzyński Ośrodek Kultury.

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe