Biała Podlaska: Złodziej mundurów złapany

  • 03.10.2019, 17:15
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Złodziej mundurów złapany KMP w Białej Podlaskiej
Policja ustaliła sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w połowie września w jednym z akademików na terenie miasta. Łupem sprawcy padły wtedy m.in. elementy umundurowania Wojsk Obrony Terytorialnej oraz aparat fotograficzny. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia.

W połowie września policjanci powiadomieni zostali o kradzieży z włamaniem do pokoju w jednym z domów studenckich na terenie miasta. Łupem sprawcy padł aparat fotograficzny oraz elementy umundurowania Wojsk Obrony Terytorialnej, należące do pokrzywdzonej. Straty oszacowano na ponad 4 tys. zł. Do zdarzenia doszło podczas wakacyjnej nieobecności kobiety, która pozostawiła w swoim pokoju rzeczy osobiste.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Ustalili oni personalia mężczyzny, mogącego mieć związek ze sprawą. Okazał się 33-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili skradzione przedmioty. Mężczyzna zatrzymano do wyjaśnień. W środę, 2 października, usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł. O dalszym losie 33-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe