Radzyń Podlaski: Miasto powinno ogłaszać przetarg

  • 05.10.2019, 10:31
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto powinno ogłaszać przetarg
Właśnie mija miesiąc, od czasu gdy miasto otrzymało gwarancje finansowania remontu budynku przy ul. Warszawskiej 5a, na potrzeby przyszłego tzw. Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wiadomo, ze pieniądze są już na koncie miasta. Przetarg ma być ogłoszony na dniach.

5 września, podczas uroczystej sesji rady miasta Radzyń Podlaski, powiatu radzyńskiego i gminy Radzyń Podlaski, senator Grzegorz Bierecki i prezes Fundacji Fundusz Rewitalizacji, Julia Jarkowska, przekazali po 100 tys. zł na prace umożliwiające utworzenie w Radzyniu Podlaskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Miejsce Pamięci Ofiar Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa.

Podczas ostatniej sesji rady miasta, radna Bożena Lecyk pytała o wpływ tych kwot na konto samorządu. Okazało się, że obie darowizny już są w posiadaniu miasta. Radzyń Podlaski otrzymał również wcześniej dotację z ministerstwa kultury w wysokości 105 tys. zł na ten właśnie cel. Samo miasto ma dołożyć do ministerialnej dotacji 45 tys. zł.

Jak sam przyznał Jerzy Rębek, burmistrz miasta:  - Intencją zwołania tej sesji były zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego miasta, a także wprowadzenie nowych kwot i zmiany budżetu, która umożliwi nam przystąpienie do realizacji choćby takich zadań, jak rozpoczęcie remontu po byłej katowni Gestapo/UB.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w ubiegłym tygodniu wciąż nie było jeszcze ogłoszenia o przetargu na remont budynku przy ul. Warszawskiej 5 a. zapytaliśmy więc o to rzecznika UM, Annę Wasak. - Ogłoszenie przetargu na remont budynku przy ul. Warszawskiej 5a planowane jest w tym tygodniu. Pieniądze zewnętrzne mają być wykorzystane do końca bieżącego roku.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe