Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:39
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Zalesie: Piękny jubileusz 75- lecia Szkoły Podstawowej

Szkoła Podstawowa w Zalesiu 27-29 września obchodziła Jubileusz 75-lecia. Z tej okazji placówce nadano imię Polski Niepodległej, a społeczności szkolnej przekazano nowy sztandar. W murach szkoły spotkali się absolwenci, którzy mieli okazję przypomnieć sobie lata nauki.
Zalesie: Piękny jubileusz 75- lecia Szkoły Podstawowej

Z dostępnych kronik wynika, że szkoła funkcjonuje w obecnym miejscu od września 1944 r i została wtedy ulokowana we dworze należącym przed wojną do rodziny Sobolewskich. Zaczęło wówczas uczęszczać do niej 74 uczniów.

W latach siedemdziesiątych budynek był przebudowany i stracił swój przedwojenny, zabytkowy charakter. Kolejna przebudowa wraz z rozbudową miała miejsce w latach 2002-2004. Wtedy to powstał nowoczesny kompleks szkolno-sportowy, w skład którego wchodzą dwa segmenty z salami dydaktycznymi, wyposażonymi w tablice multimedialne z dostępem do Internetu, pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia, stadion, małe boiska sportowe, teren zabaw dla najmłodszych dzieci, stołówka z zapleczem kuchennym. Obiekt przystosowany jest do pobytu osób niepełnosprawnych – posiada podjazdy, windę. Cały kompleks ogrzewany jest przez ekologiczną kotłownię gazową.

Tak nowoczesny obiekt powstał dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz samorządowych na czele z Janem Sikorą wójtem Gminy Zalesie oraz Wojciechem Kołodyńskim dyrektorem szkoły, a także przy wsparciu wielu instytucji. Projektanci, inwestor oraz wykonawca za rozbudowę obiektu otrzymali prestiżową nagrodę Kryształową Cegłę.

W 2018 roku w związku z przypadającą 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę zrodził się pomysł nadania szkole imienia Polski Niepodległej. Społeczność szkolna podjęła wiele działań zmierzających do nadania imienia szkole i poświęcenia sztandaru. Jak podkreślał wielokrotnie dyrektor Wojciech Kołodyński, to działanie jest także ukoronowaniem jego wieloletniej pracy na rzecz szkoły, w której przepracował nieprzerwanie jako dyrektor 28 lat i jest zaszczycony, że mógł kierować szkołą, z której wyszło wielu absolwentów pełniących ważne funkcje w środowisku lokalnym, a nawet w Polsce. Liczne sukcesy, w tym ogólnopolskie, w dziedzinie ekologii, bezpieczeństwa, teatru, sportu oraz wysokie wyniki w sprawdzianach i egzaminach zewnętrznych, uzyskiwane na przestrzeni lat przez uczniów przy wsparciu kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu, skłoniły szkołę do podjęcia działań zmierzających do nadania szkole imienia i sztandaru.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama