Międzyrzec Podlaski: Małżeństwa na złoty medal

  • 09.10.2019, 18:04
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Małżeństwa na złoty medal
48 małżeństw z terenu miasta i gminy obchodzi w tym roku jubileusz „złotych godów”. Pary odebrały z rąk burmistrza Zbigniewa Kota i wójta Krzysztofa Adamowicza honorowe odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za długoletnie pożycie.

Podczas jubileuszu spotkało się 28 par z miasta i 20 z gminy. - Jesteście państwo wspaniałym przykładem dla młodszych pokoleń, że warto być razem – zwrócił się do jubilatów, burmistrz Zbigniew Kot. Z kolei wójt Krzysztof Adamowicz dodał: - Chciałbym, aby nasze pokolenie i pokolenia młodsze uczyły się od państwa cierpliwości, miłości, bycia razem i wzajemnego wspierania się. Po wręczeniu odznaczeń dostojni goście usłyszeli gromkie „Sto lat”, na wszystkich czekał też pyszny poczęstunek. 

Państwo Barbara i Henryk Netczukowie poznali się jeszcze w szkole średniej, w międzyrzeckim liceum. Najpierw nawiązała się między nimi przyjaźń. – Później zostaliśmy parą, jednak po jakimś czasie na krótko się rozstaliśmy. Nie wytrzymaliśmy jednak długo bez siebie. Tak jest do dziś - opowiada pan Henryk. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Uroczystość odbyła się 3 października w hotelu „Hesperus” w Międzyrzecu Podlaskim.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Paulina Chodyka

Zdjęcia (95)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe