Wygraj bilety na Podlasie Jazz Festival!

  • 09.10.2019, 11:39
  • Paulina Chodyka
Wygraj bilety na Podlasie Jazz Festival!
Jeden z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych Polski wschodniej, który na stałe wrósł w pejzaż kulturalny stolicy południowego Podlasia, Białej Podlaskiej, rozpocznie się już 17 października. Od ponad 15 lat cieszy się on nieprzerwanie dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli jazzu. A nie tylko bialska publiczność co roku wypełnia po brzegi miejsce festiwalu.

W tym roku festiwal rozpocznie się projekcją filmu " Ikar. Legenda Mietka Kosza", nagrodzonego srebrnymi lwami podczas 44 Festiwalu Filmowego w Gdyni. Seans w ramach Czwartkowych Spotkań Filmowych w Kinie Merkury, 17 października o godz. 20:15.  

Natomiast 19 października, od godz.17 w auli AWF przy ul. Akademickiej 2 rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się Marcin Olak Trio, w składzie: Marcin Olak, Wojciech Pulcyn, Sebastian Frankiewicz. Następnie zagra Piotr Wojtasik Quintet, w składzie: Piotr Wojtasik, Marcin Kaletka, Michał Tokaj oraz Michał Miśkiewicz. Na koniec pierwszego dnia festiwalu Danuta Błażejczyk i Mariusz Szaban z zespołem uczczą swoim koncertem "Moniuszko odczarowany" 200. rocznicę urodzin kompozytora Opery Narodowej Stanisława Moniuszkę, wykonując we własnych oryginalnych opracowaniach pieśni ze "Śpiewnika Domowego" kompozytora. Wystąpią w składzie: Danuta Błażejczyk, Mariusz Szaban, Tomasz Filipczak, Piotra Malicki, Konrad Kubacki, Andrzej Błażejczyk.

20 października od godz. 17:00 w auli AWF ul. Akademicka 2, zaprezentują się Dawid Lubowicz Quartet, w składzie: Dawid Lubowicz, Krzysztof Herdzin, Wojciech Pulcyn, Łukasz Żyta. Następnie po raz kolejny na festiwalowej scenie zagości legenda polskiego jazzu - Jan Ptaszyn Wróblewski. Wraz z zespołem w składzie: Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Wojciech Niedziela, Sławek Kurkiewicz, Marcin Jahr, złoży muzyczny hołd Krzysztofowi Komedzie. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy, a rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO "Rokiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego". Jan Ptaszyn Wróblewski z kolei należał niegdyś do słynnego Sekstetu Komedy. Na koniec festiwalu zaśpiewa Dorota Miśkiewicz z zespołem w składzie: Marek Napiórkowski, Michał Tokaj, Michał Kapczuk oraz Sebastian Frankiewicz.

Konkurs dla Czytelników!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jedno podwójne zaproszenie na 18. Podlasie Jazz Festival (karnet na oba dni). Aby o nie powalczyć należy poprawnie odpowiedzieć na pytania: "Co najbardziej lubisz w muzyce jazzowej?" oraz "Dlaczego to Ty powinieneś wygrać karnet na festiwal?". 
Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem, informującym o konkursie, na Facebooku Słowa Podlasia.
Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 14 października, do godz. 21:00, a zwycięzcę ogłosimy we wtorek, 15 października na naszej stronie internetowej. 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej T
Andrzej T 09.10.2019, 22:11
Lubię jazz,poniewaz jest to muzyka wieloprzestrzenna,w której kazdy wykonawca ma mozliwosc pokazania swojej interpretacji danego tematu muzycznego. Ja powinienem wygrac karnet dlatego,ze dawno niczego nie wygrałem a trafia sie niezła okazja ha,ha

Pozostałe