Gmina Międzyrzec Podlaski: 100-lecie szkoły i nowa hala

  • 10.10.2019, 09:18
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: 100-lecie szkoły i nowa hala
W tym roku 100. jubileusz obchodzi Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy. Obchody tego święta stały się również okazją do otwarcia nowoczesnej hali sportowej, jedynej takiej w naszym powiecie.

Podczas uroczystości pojawili się przedstawiciele władz, duchowieństwa oraz zaprzyjaźnionych placówek. - Dzisiaj obchodzimy piękny jubileusz naszej szkoły. Od momentu, kiedy uzyskaliśmy w 2006 roku imię Janusza Kusocińskiego, realizujemy wiele przedsięwzięć związanych z tą postacią i staramy się przekazywać naszym uczniom wartości, które były ważne dla naszego patrona, a więc m.in. miłość do ojczyzny – mówiła podczas rozpoczęcia dyrektor Dorota Herda. Do Rogoźnicy przyjechało też wielu absolwentów, byłych nauczycieli oraz dyrektorów placówki, którzy z tej okazji otrzymali specjalne podziękowania i pamiątkowe tabliczki.

Jedną z absolwentek jest Agata Jasiuk, która rogoźnicką szkołę ukończyła w 2001 roku. Obecnie jest nauczycielką języka angielskiego w Międzyrzecu Podlaskim. – Przemiło wspominam lata nauki tutaj. To było też moje pierwsze miejsce pracy. Wspaniali nauczyciele, którzy potrafili pokierować młodzieżą. To im zawdzięczam swoją zawodową drogę. Najlepiej wspominam lekcje geografii z panem Ilczukiem czy religię z panią Pawłowską. Szczególnie utkwiły mi też w pamięci szkolne dyskoteki, podczas których chłopcy podpierali ściany, a dziewczyny szalały na parkiecie. To tutaj przeżywałam swoje pierwsze miłości, więc oczywiście mam do tego miejsca ogromny sentyment – opowiada.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Paulina Chodyka

Zdjęcia (74)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe