Radzyń Podlaski: Przesłuchania na ostatniej prostej kampanii

  • 10.10.2019, 09:23
  • Paulina Chodyka
Radzyń Podlaski: Przesłuchania na ostatniej prostej kampanii
Od miesięcy burmistrz Radzynia Podlaskiego informuje, że złożył do prokuratury doniesienie na byłego marszałka województwa. Miesiącami jednak, prócz tych zapewnień w temacie nic się nie działo. Tymczasem na ostatniej prostej kampanii wyborczej Sławomir Sosnowski trafił do prokuratury.

Chodzi o sytuację z jesiennej kampanii wyborczej do samorządu, gdy to ówczesny marszałek Sławomir Sosnowski na zwołanej konferencji prasowej poinformował media o tym, że wniosek Radzynia Podlaskiego o 10 mln zł na rewitalizację centrum, nie przeszedł oceny formalnej.

Już wówczas konferencja Sosnowskiego wywołała natychmiastową reakcje magistratu i nie tylko, bo wsparcia burmistrzowi udzielali politycy PiS z senatorem Grzegorzem Biereckim na czela. Wtedy też pierwszy raz padła zapowiedź skierowania sprawy do prokuratury. Senator zapewniał też, że postara się o nadzór Prokuratury Krajowej nad postępowaniem.

Na początku roku temat wracał przy okazji wyroku WSA w sprawie, jaką miasto skierowało w związku z odrzuceniem protestu Radzynia Podlaskiego do rozstrzygnięcia konkursu. Wówczas senator Bierecki zapewniał: – Uzasadnienie wyroku jest druzgocące dla marszałka Sosnowskiego. Naruszył zasadę bezstronności. W tej kwestii pan marszałek kierował się emocjami i zupełnie niepotrzebnie wyrażał je na organizowanych przez siebie, tu w Radzyniu, występach medialnych. Myślę, że dalsze konsekwencje z tych działań będą już wyciągały inne organa państwowe – dodał senator.

Wtórował mu burmistrz informując, że: – Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej Lublin Północ. Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z naruszeniem art. 37 i 45 tzw. ustawy wdrożeniowej. Na bieg wydarzeń czekamy – mówi Jerzy Rębek.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 10.10.2019, 20:00
Bierecki i Rębek zastosowali chwyt poniżej pasa.Sosnowski i tak zwycięży ,bo to rozsądny i szanujący ludzi człowiek .
Josef
Josef 10.10.2019, 19:45
Biereckiemu się spaliło dojenie miasta w Białej Podlaskiej to przeniósł się na łono miasta Radzynia Podlaskiego,bo tam jest burmistrz z PIS-u.Niech powie ile spółek z wybrzeża związanych własnie z nim obsiadło za Stefaniuka UM w Białej Podlaskiej?Czas by tego spadochroniarza z naszego terenu pogonić.To możemy zrobić za pomocą kartki wyborczej.Sosnowski to normalny człowiek,mieszkający na tym terenie , nie zainteresowany majątkami Radziwiłłów i Potockich,kontaktowy,szanujący ludzi i co ważne znający potrzeby mieszkańców naszego terenu.A względy formalne to już słaba strona składającego wniosek.Donos do prokuratury to chwyt wyborczy poniżej pasa,ale to w sam raz pasuje do Biereckiego!

Pozostałe