Marcin Romanowski przekazał ponad 8 milionów złotych dla OSP z naszego regionu

  • 10.10.2019, 10:36
  • SP
Marcin Romanowski przekazał ponad 8 milionów złotych dla OSP z naszego regionu
Już ponad 8 milionów złotych trafiło do jednostek OSP z naszego terenu dzięki Marcinowi Romanowskiemu! Przez lata brakowało pieniędzy na wsparcie tego unikatowego w skali świata systemu ratowniczo-gaśniczego. Dzisiaj, dzięki działaniom ministra z Biłgoraja, strażacy-ochotnicy w końcu mogą liczyć na środki niezbędne do zakupu sprzętu, z którego korzystają ratując ludzkie życie.

Zaangażowanie Romanowskiego we wsparcie OSP odbija się szerokim echem w całej Polsce. Dziękował mu za nie sam Prezydent RP Andrzej Duda podczas jego wizyty we Włodawie. Wiceminister sprawiedliwości zapewnia, że nie zamierza zwalniać tempa swoich działań i słowa dotrzymuje. Tylko do dzisiaj przekazał na ten cel 250 tysięcy złotych, które trafiły do jednostek OSP z gmin: Biała Podlaska, Janów Podlaski, Parczew i Włodawa.

– Każdy powinien pomagać tak jak umie, może i potrafi. Swoją funkcję wiceministra traktuję jak służbę wobec Narodu, dającą duże możliwości, więc tym bardziej odpowiedzialną. W 2018 roku na wsparcie OSP przeznaczyłem ponad 8 milionów złotych. Te środki to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich Polaków, bo to strażacy-ochotnicy najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku – powiedział Marcin Romanowski, który zwrócił się również bezpośrednio do samych strażaków. – Dziękuję za Waszą odwagę i poświęcenie. Życzę Wam, abyście zawsze zwyciężali z żywiołem, cieszyli się zasłużoną życzliwością i szacunkiem swoich społeczności, zaś wezwani na wieczną wartę zawsze pozostawali we wdzięcznej pamięci kolejnych pokoleń Polaków.

Wiceminister Marcin Romanowski kandyduje w zbliżających się wyborach do Sejmu RP z miejsca nr 7 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

SP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe