Powiat bialski: Muszą dołożyć milion do szkół

  • 11.10.2019, 08:15
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Muszą dołożyć milion do szkół
Wydatki na utrzymanie szkół prowadzonych przez powiat bialski tylko do grudnia obliczono na 1,5 mln zł. Tymczasem subwencja z ministerstwa wyniosła niewiele ponad 400 tys. zł. - Komu zabierze powiat, by dołożyć do oświaty? - dopytywał starostę radny Andrzej Mironiuk.

Reforma edukacji, która w tym roku zafundowała szkołom średnim kumulacje pierwszych klas sprawiła, że w szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat, powstało 20 dodatkowych oddziałów. – Policzone finansowe skutki tej kumulacji, to 1,5 mln zł wydatków na oświatę od września do końca roku. Tymczasem naliczona subwencja wyrównawcza, która zresztą już wpłynęła do powiatu, to zaledwie 426 tys. zł. Mam więc pytanie, skąd powiat weźmie brakujący milion złotych? A może powinienem spytać, komu zabierze, by dołożyć do oświaty? – docieka radny Mironiuk.

Starosta Mariusz Filipiuk przyznaje, że sytuacja jest trudna i rozwiązania jej jeszcze nie wypracowano. – Gdybym był mądry tą wiedzą, to chętnie bym radnemu wskazał źródło finansowania. Sytuacja jest taka, że musi usiąść cały zarząd i zastanowić się, komu zabrać, by tę dziurę w oświacie zasypać – przyznał starosta.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe