Biała Podlaska: Co dalej w sprawie parkingów?

  • 10.10.2019, 17:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Co dalej w sprawie parkingów?
Akademia Piłkarska TOP 54 przedstawiła koncepcję umiejscowienia nowych miejsc parkingowych przy swoim kompleksie. Wiosną radni zadecydowali, że w tym miejscu tychże brakuje i zabezpieczyli na ten cel w tegorocznym budżecie 200 tys. zł. Kilka dni temu, podczas ostatniej sesji rady miasta, radny Zjednoczonej Prawicy, nie widząc postępów w pracach wzywał miasto do „zagęszczenia ruchów”.

W ostatnim dniu września na posiedzeniu rady miasta okazało się, że w zaproponowanych radzie zmianach budżetowych pojawił się zapis, o pozostawieniu na zadaniu związanym z parkingami przy TOP-ie 50 tys. zł. Pozostała kwota została przeniesiona na przyszły rok. – Wiosną 14 radnych zagłosowało za utworzeniem parkingów w tym miejscu. Zabezpieczyliśmy na ten cel 200 tys. zł. W tym momencie z inwestycją jesteśmy na poziomie zero – stwierdził radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica). – Zostawiamy tylko 50 tys. zł na tej inwestycji, wiec moje pytanie brzmi, w jakim terminie ten parking zostanie wykonany?

Wiceprezydent Maciej Buczyński przypomniał, że kilka dni wcześniej odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta, rady i środowisk piłkarskich, którego tematem był właśnie parking przy TOP 54. – Ponieważ w tle mamy zmiany w planie zagospodarowania całości tego terenu, doszliśmy do wniosku, że najlepiej byłoby poczynić zmiany kompleksowo. Zasugerował to zresztą sam radny Grodecki i zgodziły się z tym wszystkie kluby w radzie miasta – stwierdził wiceprezydent. – Wspólnie podjęliśmy decyzję, że koncepcję przedstawi nam środowisko piłkarskie. My tę koncepcję zawrzemy w planie zagospodarowania przestrzennego i na jej podstawie powstanie również dokumentacja projektowa.

Radny przyznał, że sam się pokusił o przygotowanie pewnej propozycji, którą zresztą przedłożył przewodniczącemu rady. – I nic się w temacie nie dzieje. Moim zdaniem tempo jest minus jeden. Ja bym prosił, żeby zagęścić ruchy – stwierdził Henryk Grodecki.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zygi
Zygi 11.10.2019, 11:09
Już jeden był taki szybki co zostawił po sobie hałdę na murawie

Pozostałe