Operacja zaćmy bez kolejki

  • 11.10.2019, 12:41
  • Artykuł sponsorowany
Operacja zaćmy bez kolejki
Na operację zaćmy nie trzeba już czekać miesiącami. W Centrum Okulistycznym EYEMED zabieg może zostać wykonany niemalże od ręki. 

Zaćma to postępujące zmętnienie naturalnie krystalicznie czystej soczewki oka. Zwykle występuje jako zaćma starcza, czyli wynik fizjologicznego procesu starzenia się soczewki, który postępuje z wiekiem. Najczęściej pojawia się po 60. roku życia i jest jedną z głównych przyczyn upośledzenia wzroku. Innymi przyczynami zaćmy mogą być między innymi urazy i stany zapalne oczu, czy choroby ogólnoustrojowe (szczególnie cukrzyca). 

Objawem zaćmy jest stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia, szybsze męczenie się oczu, przymglone widzenie. Kolory stają się wyblakłe, matowe, może pojawić się podwójne widzenie w jednym oku. Pacjenci uskarżają się na zwiększoną wrażliwość na olśnienie oraz osłabione widzenie w nocy i o zmierzchu.

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest operacyjna wymiana soczewki na sztuczną. Wskazaniem jest pogorszenie widzenia, przeszkadzające w codziennym funkcjonowaniu, niezależnie od wieku pacjenta. Jeżeli okulista stwierdzi u nas zaćmę, nie zwlekajmy z zabiegiem. Może się ona bowiem przekształcić w zaćmę przejrzałą, której nieleczone powikłania mogą doprowadzić do utraty wzroku.
 
- W Centrum Okulistycznym EYEMED zabieg usunięcia zaćmy odbywa się w trybie jednodniowym. Oznacza to, że pacjent przebywa w placówce jedynie kilka godzin i niemalże od razu po zabiegu może wrócić do domu. Operacja wykonywana jest w warunkach sali operacyjnej, w obecności anestezjologa. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu. Do wszczepienia stosujemy soczewki najwyższej klasy renomowanych firm okulistycznych, o sprawdzonej optyce - mówi dr n. med. Paweł Klonowski, dyrektor medyczny EYEMED.
 
Od 1 kwietnia 2019 roku NFZ zniósł limity na operacje zaćmy. Pozwoliło to na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na zabieg. NFZ przypomina, że pacjenci oczekujący na operację zaćmy, którzy mają wyznaczone odległe terminy mogą zmienić placówkę na taką, w której czas oczekiwania jest krótszy.
Jak informuje dr Klonowski, w Centrum Okulistycznym EYEMED czas oczekiwania na operację zaćmy wynosi w tej chwili około trzech-czterech tygodni. 
Przed zabiegiem konieczne jest odbycie wizyty kwalifikacyjnej. Pacjent powinien zgłosić się ze skierowaniem od swojego lekarza okulisty lub lekarza POZ. W EYEMED można również odbyć bezpłatną wizytę w celu diagnozy zaćmy oraz otrzymania skierowania na kwalifikację do zabiegu.

 
EYEMED Mikrochirurga Oka
Ul. Witolda Chodźki 13
20-093 Lublin
Tel. 81 473 71 78

Poradnia Okulistyczna EYEMED LSM
Ul. Pana Balcera 6b
20-631 Lublin
Tel. 81 477 90 70 

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe