Międzyrzec Podlaski: Już dziś obchody 900-lecia zakonu

  • 12.10.2019, 09:00
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Już dziś obchody 900-lecia zakonu
Już w najbliższą sobotę, 12 października, w mieście rozpoczynają się roczne obchody 900-lecia powołania zakonu templariuszy. Z tej okazji Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej organizuje wiele atrakcji.

Obchody rozpoczną się otwarciem wystawy pn. „Templariusze” w pałacu Potockich. Będzie tam można zobaczyć wiele eksponatów użyteczności codziennej, repliki broni, stroje wierzchnie i bojowe rycerzy zakonnych oraz mapy wypraw krzyżowych w czasach krucjat. W tym dniu odbędzie się też konferencja naukowa na temat zakonów rycerskich oraz Templariuszy. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. prof. Maria Starnawska oraz prof. Marian Małecki. O godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Viatores. Od godz. 18.00 obchody przeniosą się do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie odbędzie się msza św. a po niej inscenizacja „Memento Finis”, czyli ostatnie dni życia Jakuba de Molay – Ostatniego Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy. Będzie to monodram w dwunastu aktach w wykonaniu Michała Wojciechowskiego, aktora sceny szczecińskiej. Między aktami można będzie posłuchać chorałów gregoriańskich. Jeżeli pozwoli pogoda obchody w tym dniu zakończy teatr ognia.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pacjent
pacjent 13.10.2019, 19:44
Pan mgr Sajko to wspaniały rehabilitant,ale też znawca średniowiecza.To wspaniałe ,że On cudownie rehabilituje moje dziecko i innych pacjentów ,a przy tym ma jeszcze czas i siły na organizacje imprez miejskich.Brawo Panie Tomku!!(tak na Niego mówi mój synek)
EMERYT
EMERYT 12.10.2019, 20:29
BYŁEM DZISIAJ NA TYCH UROCZYSTOŚCIACH KU PAMIECI TEMPLARIUSZY.CUDOWNA IMPREZA,OBY TAKICH WIĘCEJ W MIĘDZYRZECU.BRAWO ORGANIZATORZY!
miłośnik kultury
miłośnik kultury 12.10.2019, 19:20
Piękna lekcja historii ,którą od lat w naszym mieście wykłada Zakon rycerski pod wodzą p.Sajko .Godne szacunku i pochwały.

Pozostałe