Już w ten weekend Podlasie Jazz Festival! Wyniki konkursu

  • 15.10.2019, 12:06
  • (pc)
Już w ten weekend Podlasie Jazz Festival! Wyniki konkursu
Jeden z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych Polski wschodniej, który na stałe wrósł w pejzaż kulturalny stolicy południowego Podlasia, Białej Podlaskiej, rozpocznie się już 17 października. Od ponad 15 lat cieszy się on nieprzerwanie dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli jazzu. A nie tylko bialska publiczność co roku wypełnia po brzegi miejsce festiwalu.

Podczas Podlasie Jazz Festival występowało mnóstwo znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Festiwal stwarza także możliwość występów młodym, obiecującym muzykom jazzowym, którzy zostali już wcześniej zauważeni i docenieni. – Obecna edycja jest już w końcowej fazie przygotowań. Można powiedzieć, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ruszyła już sprzedaż biletów, zachęcamy więc wszystkich miłośników muzyki do wzięcia udziału w tegorocznej edycji – mówi Jarosław Michaluk, główny organizator festiwalu.

W tym roku festiwal rozpocznie się projekcją filmu " Ikar. Legenda Mietka Kosza", nagrodzonego srebrnymi lwami podczas 44 Festiwalu Filmowego w Gdyni. Seans w ramach Czwartkowych Spotkań Filmowych w Kinie Merkury, 17 października o godz. 20:15. Podczas koncertów, 19 i 20 października, po raz pierwszy na festiwalowej scenie zaprezentują się: Dorota Miśkiewicz, Piotr Wojtasik i jego kwintet, Kwartet Dawida Lubowicza oraz Marcin Olak Trio.W związku z przypadającą 50. rocznicą śmierci Krzysztofa Komedy i ogłoszonym przez UNESCO rok 2019 "Rokiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego" organizatorzy zaprosili na tę okazję sekstet wybitnego saksofonisty Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który należał do słynnego Sekstetu Komedy.  Danuta Błażejczyk i Mariusz Szaban uczczą zaś swoim występem 200. rocznicę urodzin kompozytora Opery Narodowej Stanisława Moniuszkę, wykonując we własnych oryginalnych opracowaniach pieśni ze "Śpiewnika Domowego" kompozytora.

Wyniki konkursu dla Czytelników!

Dwudniowy karnet na 18. Podlasie Jazz Festival wygrywa Brygida Mazurek. Zapraszamy pod odbiór nagrody do sekretariatu Słowa Podlasia, ul. Warszawska 15. Gratulujemy!

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe