Biała Podlaska: AWF potrafi sprostać wymaganiom

  • 16.10.2019, 07:48
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: AWF potrafi sprostać wymaganiom
Rozpoczęcie roku akademickiego na bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Przemówienia wygłosili prorektor prof. Jerzy Sadowski i rektor prof. Andrzej Mastalerz. Odznaczono też pracowników uczelni i wręczono dyplomy doktora nauk o kulturze fizycznej wybranym wykładowcom, a studentom dyplomy z okazji ukończenia studiów.

- Był to trudny, niezwykle pracowity, ale dość owocny rok. Został m.in. opracowany nowy statut, regulamin pracy i nagradzania oraz wprowadzono nową strukturę wewnętrzną uczelni. Zmiany objęły także naszą filię. Nastąpiło połączenie wydziałów Wychowania Fizycznego i Sportu z wydziałem Turystyki i Zdrowia w jeden wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia. To połączenie ma zapewnić lepsze wykorzystanie naszego potencjału dydaktycznego i zagwarantować dalszy rozwój uczelni. Wierzę, że rozpoczynający się rok akademicki pozytywnie zweryfikuje wprowadzone przez senat AWF zmiany – mówił prorektor prof. Jerzy Sadowski.

I dodał, że podjęto też działania mające sprzyjać publikacji prac naukowych wykładowców w najbardziej prestiżowych czasopismach. – Cieszę się, że naszych studentów kształci kadra, która podnosi stale swoje umiejętności dydaktyczne i naukowe – zaznaczył prof. Jerzy Sadowski. Przyznał też, że uczelnia stara się aby studenci byli jak najlepiej przygotowani do przyszłej pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami chorymi, starszymi i sportowcami wyczynowymi. Podkreślił też, że uczelnia bierze udział w umiędzynaradawianiu, dzięki któremu studia rozpocznie w tym roku czterdzieści osób z zagranicy.

Następnie głos zabrał rektor prof. Andrzej Mastalerz, który porównał sytuację uczelni do okrętu. - To co dzieje się w szkolnictwie wyższym chciałbym porównać do wzburzonego morza. Jako uczelnia jesteśmy statkiem, który musi przepłynąć przez dużą falę, jaką jest zmiana organizacyjna uczelni. Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim za przygotowanie potrzebnych dokumentów do przeprowadzenia ewaluacji. To czy pokonamy falę zależy tylko od nas, od naszego wysiłku. Wszyscy pracownicy muszą chwycić za wiosła. Tylko od nas zależy sukces uczelni - zaznaczył. - Chciałbym, by w roku akademickim spełniły się państwa wszystkie marzenia, życzę awansów naukowych i sukcesów w publikowaniu prac naukowych – mówił rektor AWF prof. Andrzej Mastalerz.

W programie znalazł się też wykład pt. „Lot człowieka na Marsa – wielka podróż w nieznane” wygłoszony przez prof.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Anna Chodyka

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe