Międzyrzec Podlaski: Podziękowali nauczycielom za ich trud

  • 17.10.2019, 07:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Podziękowali nauczycielom za ich trud
Dzień Edukacji Narodowej co roku jest okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za ich pracę wkładaną w edukację dzieci i młodzieży. Nie inaczej było i tym razem. Podczas obchodów Dnia Nauczyciela w mieście i gminie uczniowie zaprezentowali programy artystyczne, a burmistrz i wójt wręczyli nagrody nauczycielom.

 

Uroczystości w mieście rozpoczęło przemówienie burmistrza Zbigniewa Kota. – Wydarzenie rok rocznie gromadzi rzeszę pedagogów i uczniów. Zazwyczaj wszyscy mile wspominamy okres edukacji, a w tym dniu staramy się docenić rolę nauczycieli i pracowników oświaty. Ich rola w naszym życiu jest nieoceniona. Budują oni naszą tożsamość, wykształcenie, przyszłość i za to jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Za ten czas, który poświęcili na nasze wychowanie bardzo dziękujemy – mówił włodarz miasta, który sam również należy do grona nauczycieli. 

Podczas obchodów, które odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 burmistrz wręczył emerytowanym nauczycielom tradycyjne nagrody „Pochodnie Oświaty”. Otrzymali je: Genowefa Zdyb-Krawczak, Marianna Marciniak, Maria Kossowska, Hanna Paluszkiewicz, Danuta Polanowska oraz Anna Madyńska. Nagrody burmistrza w wysokości 1500 i 2500 zł otrzymali: Katarzyna Byczyk, Edyta Krasowska, Kinga Rosińska, Grażyna Muszyńska, Elżbieta Nóżka, Renata Tarasiuk, Agnieszka Puszkarska, Anna Kasianiuk, Grażyna Podgajna oraz Jolanta Wolanin. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: ks. Krzysztof Węgrzynek, Katarzyna Zdunek, Kamil Korniluk, Emilia Korolczuk oraz Sylwia Mazurek. Dyrektorzy szkół wręczyli także nagrody nauczycielom swoich placówek.

Podobny przebieg miał Dzień Nauczyciela w gminie, który w tym roku odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy. - Wszyscy wspólnie tworzymy poletko, na którym siejemy dobro, wiedzę, prawdziwe postawy i za które, my wszyscy wspólnie odpowiadamy. Nam wszystkim zależy na tym, by edukacja w gminie Międzyrzec Podlaski była na jak najwyższym poziomie i by nasze dzieci osiągały sukcesy na miarę ich umiejętności i postaw. Dziękuję wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty. To wy jesteście mistrzami, przodownikami, to wy jesteście tymi osobami, za którymi będą podążały nasze dzieci – zwrócił się do zgromadzonych wójt Krzysztof Adamowicz.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe