Drelów: Zdjęcia, które oddają naszą tutejszość i wyjątkowość

  • 17.10.2019, 09:42
  • Anna Ostapiuk
Drelów: Zdjęcia, które oddają naszą tutejszość i wyjątkowość
W Gminnym Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Bagnosze.Pokolenia" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w którego skład weszła sesja fotograficzna, warsztaty upowszechniania tradycji i wystawa fotografii.

Na wernisaż w dniu 10 października przybyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Drelowie, partnera projektowego. - Cieszę się, że jesteście uwrażliwieni na punkcie waszych korzeni, waszych tradycji, bo to jest coś, co nas definiuje - powitał zgromadzonych dyrektor GCK Michał Olesiejuk - Nasza kultura ludowa nie musi być passe. Nie wstydźmy się tego, skąd jesteśmy, skąd pochodzimy, możemy być z tego tylko dumni. To może nas tylko nakręcać do działania. 

Wystawę tworzy 21 fotografii wykonanych 21 września przez fotografa projektu Kamila Szewczyka, studenta Akademii Fotografii w Warszawie. Spośród ponad 200 zdjęć, wykonanych podczas sesji fotograficznej na posesji państwa Marczuk w Drelowie i państwa Olesiejuk w Pereszczówce, wyłoniono te, które w sposób najbardziej obrazowy ukazują naszą tradycję i jej punkty styczne ze współczesnością. - Możemy obejrzeć fotografie, które w sposób klimatyczny i specyficzny oddają naszą tutejszość i wyjątkowość wynikającą z faktu, że jesteśmy w sposób szczególny przywiązani do tej ziemi i tradycji - mówił w trakcie uroczystości wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe