Powiat parczewski: Rada społeczna szpitala bez przedstawiciela miasta i opozycji

  • 18.10.2019, 07:28
  • (TWA)
Powiat parczewski: Rada społeczna szpitala bez przedstawiciela miasta i opozycji
Parczew nie będzie miał swojego przedstawiciela w radzie społecznej szpitala przez najbliższą kadencję. Opozycja, która również znalazła się za burtą tego gremium uważa, że miasto jednak powinno mieć kogoś w tym składzie, gdyż wiele rzeczy w tej placówce dzieje się przy udziale burmistrza.

Do nowego zarządu zostali wybrani: Jerzy Maśluch jako reprezentant starostwa (jest jednocześnie przewodniczącym rady społecznej szpitala), Małgorzata Zając – przedstawicielka wojewody lubelskiego, Grażyna Lamczyk – wójt Dębowej Kłody, Jadwiga Tarasiuk – przedstawicielka gminy Podedwórze oraz radni powiatowi: Sławomir Czech, Piotr Denejko, Artur Jaszczuk, Jan Makarewicz i Janusz Zieliński.

Radni z opozycji zdecydowali, że nie poprą tego składu. Po pierwsze dlatego, że nikt spośród nich nie znalazł się w radzie społecznej. Po drugie z tego powodu, że nie uwzględniono reprezentanta miasta. - Uważam, że w każdej kadencji rady społecznej powinien znajdować się przedstawiciel Parczewa, bo wiele rzeczy w szpitalu było realizowanych przy udziale burmistrza. Miasto powinno też wiedzieć jakie są obecne i przyszłe potrzeby i zamierzenia szpitala, tym bardziej, że zawsze przychylnie podchodziło do spraw naszej lecznicy. Dlatego wstrzymamy się od głosu za tą uchwałą – wyjaśniał radny Adam Wróblewski. Rządzący powiatem koalicjanci ośmioma głosami przyklepali jednak projekt uchwały zatwierdzając nowy skład rady społecznej. 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadu
Tadu 18.10.2019, 09:46
Wszędzie pełno razem z p.Maśluchem eks posła p.Zielińskiego czyźby nosił teczkę.

Pozostałe