Przed nami słynny bieg na lotnisku!

  • 22.10.2019, 11:26
  • (AK)
Przed nami słynny bieg na lotnisku! Adam Trochimiuk
Przed nami wyjątkowe sportowe wydarzenie w naszym regionie pod patronatem „Słowa Podlasia”. Już w sobotę 26 października od godziny 18.15 czeka nas słynny Nocny Bieg Pamięci Bohaterskich Lotników Podlasia na bialskim lotnisku.

Zawody organizowane są przez Klub Biegacza Biała Biega i Time2Go. Zakończyły się już zapisy, lista została zamknięta. W tym roku zawodnicy na bialskim lotnisku rywalizować będą już po raz czwarty. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów oraz 5 km w marszu z kijkami. Na mecie czekać będą piękne medale nawiązujące do historii lotnictwa w Białej Podlaskiej. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji, będą nagrody za najciekawszy strój. W Klubie Biegacza Biała Biega i Time2Go trwają intensywne przygotowania do IV Nocnego Biegu Na Lotnisku. Opowiadają o nich prezes KBBB Dariusz Trębicki i Sławomir Bańbura z Time2Go.

- Jesteśmy na finiszu przygotowań, medale „dolatują”, latarki czołowe poskładane, grochówka oraz „parowańce” zamówione. Wszystko pod pełną kontrolą. Biuro zawodów będzie pracowało od piątku, każdy ma przydzielone odpowiednie zadania - relacjonują Dariusz Trębicki i Sławomir Bańbura. - Bieg odbywa się późnym wieczorem, wszyscy zawodnicy otrzymają latarki czołowe w pakiecie, z którymi biegną bądź maszerują. Trasę oświetlają tylko lampiony led ustawione w słoiczkach, specjalnie przygotowane dynie wskazujące przebiegnięty dystans, no i księżyc, który towarzyszy uczestnikom. W tym roku Bialskie Centrum Kultury przygotowało nam miłą niespodziankę, na linii startu ustawiona zostanie scena i zagra kapela rockowa, która towarzyszyć będzie biegnącym zawodnikom. Biuro zawodów będzie czynne w piątek w godzinach 13-16 w Centrum Informacji Turystycznej oraz w sobotę od 16 do 18.15 na lotnisku.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia" z 22 października. 

 

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe