Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 08:19
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Biała Podlaska: Muzyczna uczta na osiemnaste urodziny

W kolejną wspaniałą muzyczną podróż zabrał nas w miniony weekend Jarek Michaluk i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. 18. Podlasie Jazz Festival choć już za nami, to z pewnością zostanie na długo w pamięci słuchaczy, z których każdy znalazł coś dla siebie. Wśród gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się bowiem: Danuta Błażejczyk, Mariusz Szaban, Henryk Miśkiewicz oraz jego córka, Dorota Miśkiewicz.
Biała Podlaska: Muzyczna uczta na osiemnaste urodziny

Każdego roku, już od 18 lat, Biała Podlaska staje się na kilka dni stolicą muzyki jazzowej w Polsce. Wszystko za sprawą Jarka Michaluka, który w 2002 roku zainicjował pierwsze Podlasie Jazz Festival. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w klubie Jedynka, przy placu Wolności, gdzie mogło się zmieścić maksymalnie 120 osób. – Już wtedy mieliśmy komplet widzów. Wystąpiła plejada gwiazd m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski oraz wykonawcy z Chicago, z Kalifornii, Paryża, Madrytu czy Lubeki. Wystąpił również wokalista greckiego pochodzenia Jorgos Skolias. Pierwszy festiwal odbił się szerokim echem w całej Polsce. W naszym regionie było to jedno z największych muzycznych wydarzeń, którym od razu zainteresowała się Polska Agencja Prasowa – wspomina Jarosław Michaluk. Po wydarzeniu rozdzwoniły się telefony z gratulacjami i wyrazami uznania, że do Białej Podlaskiej, udało się ściągnąć gwiazdy wielkiego formatu.

Druga edycja również była zorganizowana z wielkim rozmachem. Pierwszy dzień, podobnie jak rok wcześniej, miał miejsce w klubie Jedynka. Koncerty podczas drugiego dnia były organizowane w auli Państwowej Szkoły Wyższej. – Wystąpił wtedy słynny gitarzysta Hiram Bullock, który już wtedy miał na koncie współpracę ze Stingiem, z Erikiem Claptonem, Milesem Davisem czy Marcusem Millerem. Takie były początki, od razu ruszyliśmy pełną parą – opowiada organizator i pomysłodawca festiwalu. Przyznaje, że z myślą o organizacji festiwalu chodził długo przed pierwszą edycją. -  Kiedy przyjechałem do Białej Podlaskiej z Lublina, po ukończeniu szkoły muzycznej, pracowałem tutaj rok, jako nauczyciel w miejskiej szkole muzycznej oraz jako instruktor w Wojewódzkim Domu Kultury. 

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZakrześTreść komentarza: Najlepsza akademia w regionie jest w Radzyniu.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: PrzeKoTreść komentarza: Marszałek wspiera tych którzy się do niego zwracają z prośbą o wsparcie :) Na stadion już dał 10 mln. Da na imprezy masowe pod warunkiem, że ktoś wytrzeźwieje po bankiecie na loży vipów i napisze wniosek. Z tym może być jednak problem jak z tą prośbą o wsparcie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:54Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalki
Reklama
Reklama