Gmina Biała Podlaska: Terroryzują nas agresywne psy!

  • 23.10.2019, 08:45
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Terroryzują nas agresywne psy!
Problem z bezpańskimi psami już od dawna mają na głowie mieszkańcy miejscowości Sycyna. Co chwilę nowe zwierzęta są podrzucane na teren wsi, a obecnie wałęsa się tam siedem dużych psów, które sieją postrach. Szczególnie wśród dzieci, dojeżdżających rowerami na przystanek autobusowy do sąsiedniego Styrzyńca. Władze gminy oraz warszawskie schronisko, które odpowiada za opiekę nad bezpańskimi zwierzętami na terenie samorządu, są bezradne.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy miejscowości Sycyna, którzy od ponad roku borykają się ze sforą bezpańskich psów. Zwierzęta są bardzo agresywne, nie raz już atakowały kogoś z lokalnej społeczności. - Pomimo naszej kilkukrotnej interwencji w gminie praktycznie nic się w tej sprawie nie dzieje. Po wizytach patroli policji, telefonach do urzędu i do schroniska nie ma żadnej reakcji. Są to duże psy, które są coraz bardziej agresywne. Wybiegają do przechodzących ludzi, rowerzystów czy motocyklistów. Mamy już tego dość i chcemy, by ta sytuacja została jak najszybciej rozwiązana, zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia – informują zaniepokojeni mieszkańcy.

O sprawę zapytaliśmy sołtysa Sycyny, Anetę Olesiejuk. - Niedawno jeden z mieszkańców nie mógł wysiąść ze swojego  traktora na polu, bo psy okrążyły pojazd i zaczęły go atakować. Wałęsają się po całej miejscowości, atakują dzieci, które dojeżdżają polną drogą na przystanek autobusowy do Styrzyńca. Byli w naszej miejscowości też policjanci, którzy sami musieli uciekać od tych zwierząt. Tym bardziej, że to nie są małe psy, a takie wielkości wilczurów – relacjonuje. Narażone jest więc bezpieczeństwo mieszkańców. Problem był kilkukrotnie zgłaszany do urzędu gminy, która ma obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Psi patrol
Psi patrol 26.10.2019, 20:52
Dali byscie jesc tym psom a. Nie i zaopiekowali a nie ze problem problem jest z ludzmi ktorzy je wyrzucili
brzydka woń
brzydka woń 24.10.2019, 11:13
to wszystko przez te zapachy.

Pozostałe