Biała Podlaska: Najstarsze bialskie liceum ma nowy sztandar

  • 23.10.2019, 08:53
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Najstarsze bialskie liceum ma nowy sztandar
Najstarsze bialskie liceum, sławna Akademia Bialska, w której naukę pobierał Józef Ignacy Kraszewski, ma nowy sztandar. Ten, który w Dniu Nauczyciela uczniowie uroczyście wyprowadzili z sali, miał 60 lat.

15 października I LO im. J.I Kraszewskiego znacząco podniosło rangę obchodów Dnia Nauczyciela. Tego dnia podczas uroczystego apelu nastąpiło bowiem przekazanie uczniom i placówce nowego sztandaru. Ten, który dotąd służył liceum pochodził z 1968 roku, czyli momentu, gdy szkoła przestawała być męskim liceum.

Nowy sztandar w kształcie kwadratu, na jednej stronie wykonany jest z czerwonego jedwabnego płótna, na którym wyszyty został orzeł biały w złotej koronie. Druga strona sztandaru ma granatowe tło, a w jej centrum umieszczono wizerunek patrona placówki, jej pełną nazwę i datę założenia Akademii Bialskiej. - Nowy sztandar jest zwieńczeniem zabiegów związanych z naszym patronem. Wpisuje się w nie odnowienie cokołu z popiersiem patrona – informuje dyrektor, Ireneusz Szubarczyk. - Nowy sztandar przyjmujemy z honorami, bo na niego odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym ślubowania.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe