Biała Podlaska: Apel o niezatrzymywanie się na chodniku

  • 23.10.2019, 08:59
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Apel o niezatrzymywanie się na chodniku
Biała Podlaska Mieszaniec miasta opiekujący się osobą niepełnosprawną martwi się, że nie ma możliwości dojechania wózkiem inwalidzkim z bloku przy ul. Zamkowej 1a, do przystanku autobusowego przy tej samej ulicy. Wynika to z faktu, że kierowcy zatrzymują się na chodniku, który i tak jest wąski. Po takim zaparkowaniu auta, wózek o szerokości 60 cm w żaden sposób nie może przejechać.

- Osoba, którą się opiekuję przeszła operację biodra, a także ma wiele innych schorzeń i nie może poruszać się inaczej niż na wózku. Nie ma samochodu, więc pozostaje korzystanie z komunikacji miejskiej. Niestety przez osoby parkujące na chodniku musimy kluczyć między blokami – skarży się Czytelnik.

Dodaje, że ze swoim problemem zwracał się do Urzędu Miasta Biała Podlaska. Pomoc instytucji polegała początkowo na tym, że miejsce częściej odwiedzali strażnicy miejscy, wystawiający kierowcom upomnienia. Obecnie urząd miasta zdecydował o postawieniu też znaku, co ma nastąpić w najbliższym czasie.

– Obecnie wiele osób wciąż zatrzymuje się na chodniku, zwłaszcza dużo samochodów stoi o godz. 7 -8 i po godz. 16. Stąd rano trudno jest dojechać do lekarza, a po południu wyjść na spacer czy zakupy– mówi mieszkaniec miasta. – Apeluję do kierowców o zachowanie kultury i nie zatrzymywanie się na chodniku. Dla nas jest to ogromne utrudnienie, mam nadzieję, że postawienie znaku, przyczyni się do zmiany sytuacji – mówi opiekun osoby niepełnosprawnej.  

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lbi
Lbi 25.10.2019, 06:52
Bo ludzie to teraz dbają tylko o własne kupry i tak się dzieje....
Mieszkanka
Mieszkanka 24.10.2019, 15:11
To gdzie mam parkować, jeżeli wszystkie miejsca parkingowe są zajęte przez auta ludzi, którzy zostawiają je tam na czas załatwiania spraw na mieście? Może w takim razie wyłączność parkingu dla mieszkańców, a nie ciągłe wzywanie straży miejskiej??? Za coś jednak placimy ten czynsz... Ja też nie czuję się dobrze parkując na chodniku, ale często nie mam innego wyjścia.
Ja
Ja 24.10.2019, 19:07
Zgadzam się w 100 %. Większość aut zaparkowanych do godziny 17 to nie mieszkańcy bloków... Parking tylko dla mieszkańców bylby strzałem w dziesiątkę
Brzydka woń
Brzydka woń 24.10.2019, 09:42
Problem nasila się, gdy na chodniku obok brzydko pachnie :(
Edek
Edek 24.10.2019, 09:39
Mandatyyy!!! Wiecej mandatow!! Dzwoncie donosy piszcie!!! Na wszystko i na wszystkich!!
Kowy
Kowy 24.10.2019, 10:43
I na siebie też
Rob
Rob 24.10.2019, 08:26
To stawiaj gdzie jest dwa metry samochód
Alfabet
Alfabet 24.10.2019, 08:15
To samo dzieje się a na lotniczej
mieszkaniec
mieszkaniec 23.10.2019, 14:07
to niech urząd miasta zrobi większy parking bo mieszkańcy nie mają gdzie parkować swoich samochodów
a poza tym obok jest drugi chodnik - (dwa metry) - polecam tej osobie, zamiast wydzwaniać na skargę
Bialczanka
Bialczanka 24.10.2019, 22:22
MIESZKANIEC- myślisz, że miło jest z wózkiem inwalidzkim kroczyć dookoła bo królestwo zaparkowało na chodniku. Chodnik nie służy do parkowania tylko do chodzenia. Sama jestem kierowcą i uwierz nigdy nie zaparkowałam na chodniku. Nikomu nie życzę aby znalazł się w takiej sytuacji. Sama miałam osobę na wózku i wiem jak to jest jak masz ograniczone przejście. Popieram osobę która interweniuje w tej sprawie... mam nadzieje, że ukruci się parkowanie na jakich kolwiek chodnikach. Pozdrawiam

Pozostałe