Biała Podlaska: Jubileuszowa inauguracja na PSW

  • 24.10.2019, 07:12
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Jubileuszowa inauguracja na PSW
Inauguracja Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II była nie tylko uroczysta, ale też pełna wzruszeń i podniosłych chwil. Nie zabrakło też wręczenia odznaczeń i medali wykładowcom, a także ślubowania na sztandar przedstawicieli środowiska studentów rozpoczynających naukę na uczelni.

Do ważnych wydarzeń dla społeczności akademickiej z pewnością była chwila ogłoszenia, iż węgierski Uniwersytet w Peczu przyznał pośmiertnie tytuł doktora honoris causa poprzedniemu rektorowi i założycielowi PSW im. Jana Pawła II Józefowi Bergierowi. Togę i dokument poświadczający o tytule na ręce żony profesora, Barbary Bergier wręczył prodziekan prof. Acz Pongrac. Wdowa ze wzruszeniem podziękowała za ważne dla niej wyróżnienie i życzyła wszystkim wykładowcom i całemu środowisku akademickiemu sukcesów i dalszego rozwoju. Kolejną istotną chwilą podczas inauguracji było nadania tytułu profesora zwyczajnego, wykładowcy SGGW i ekonomiście, prof. Marianowi Podstawce. Naukowiec związany od wielu lat również z PSW im. Jana Pawła II podziękował w ciekawej formie, czytając swój wiersz napisany na tę właśnie okazję.

Rektor prof. Jerzy Nitychoruk na początku swojego wystąpienia odczytał list od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, a także fragmenty listu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. – Dla wielu z nas 20 lat istnienia uczelni to piękny czas, w którym związaliśmy się z życiem akademickim. Znaleźliśmy tu satysfakcjonującą pracę, przyjaciół i możliwość realizowania swoich życiowych pasji. Mimo, że jest wiele uczelni, które mogą poszczycić się dłuższą historią to nasza uczelnia będzie dla nas zawsze najważniejsza. Wynika to z tego, iż jest przez nas tworzona dzień po dniu, dzięki nam istnieje. Z tego wspólnego dzieła możemy być dumni. O czym świadczą sukcesy i świetne miejsca w rankingach – mówił rektor PSW.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe