Powiat bialski: Samorząd istnieje od dwóch dekad!

  • 24.10.2019, 07:33
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Samorząd istnieje od dwóch dekad!
Powiat bialski świętował 20–lecie istnienia i 15–lecie funkcjonowania w Unii Europejskiej. Oba jubileusze są dla samorządu symboliczne, bo pierwszy wyznacza krok milowy w jego rozwoju, drugi czas owocnej współpracy z zagranicznymi partnerami.

Starosta Mariusz Filipiuk przyznał, że zmiany jakie zaszły na terenie powiatu przez ostatnie 20 lat są kolosalne, ale zawdzięczać to należy zaradnym i pracowitym ludziom, bo to oni budowali przez lata sukces tego terenu. – Dziś będąc trzecim pod względem wielkości powiatem w kraju, mamy bezrobocie na poziomie 9,9 proc. a tylko piętnaście powiatów jest przed nami i to z niewielką przewagą, bo najlepszy – człuchowski ma stopę bezrobocia na poziomie 9,3 proc. – mówił starosta, podczas uroczystej sesji rady powiatu (17 października), która swoim charakterem przypominała raczej galę .

Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy z różnych szczebli administracji w terenie, wójtowie gmin z powiatu bialskiego i lokalni politycy. Nie zabrakło też delegacji zagranicznych z regionów współpracujących od lat z powiatem. Przybyli goście z Nieniec, Francji Ukrainy i Białorusi.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe