Międzyrzec Podlaski: Karetka za symboliczne euro 

  • 24.10.2019, 07:15
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Karetka za symboliczne euro 
Do szpitala za symboliczne jedno euro trafiła karetka pogotowia ratunkowego. Wszystko dzięki współpracy powiatu bialskiego z niemieckim powiatem Oberhavel. Niedługo trafią tu również nowoczesne łóżka.

Bialskie starostwo od 15 lat współpracuje z powiatem Oberhavel z północno-wschodniej części Niemiec. - Jeden z dwóch samochodów, z których obecnie korzysta szpital psuje się kilka razy w miesiącu. Często pacjenci trafiają na badania do innych placówek, czy też przewożona jest krew do Lublina. Dlatego nowy pojazd bardzo się przyda i jestem pewien, że posłuży kilka czy nawet kilkanaście lat – wyjaśnia starosta, Mariusz Filipiuk.

Samochód marki Mercedes, który ma ok. 7 lat, do tej pory służył jednej z klinik powiatu Oberhavel w Branderburgii. – To klasyczna karetka z pełnym wyposażeniem, wyspecjalizowana do udzielania pierwszej pomocy. Już 15 lat współpracujemy z powiatem bialskim i staramy się wzajemnie wspierać – mówi Ludger Weskamp, starosta Oberhavel w Branderburgii. Jak dotąd bialski samorząd otrzymał od Niemców już 9 pojazdów, większość z nich to wozy strażackie, które służą teraz jednostkom ochotniczej straży pożarnej. - Nasza współpraca ma szeroki wymiar. Dzięki niej uczniowie placówek powiatu bialskiego mogą korzystać z międzyszkolnej wymiany i wyjeżdżać do Niemiec – dodaje bialski starosta. 

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe