Janów Podlaski: Śledztwo w stadninie znów przedłużone

  • 24.10.2019, 07:00
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Śledztwo w stadninie znów przedłużone
Śledztwo w sprawie niegospodarności stadniny w latach 2013-2016 zostało już po raz szósty przedłużone. Do tej pory nikt nie usłyszał w tej sprawie zarzutów.

Wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie niegospodarności, do jakiej miało dojść w latach 2013-2016 skierowała już po zwolnieniu dyrektora Marka Treli Agencja Nieruchomości Rolnych. W toku postępowania wyjaśniano sprawy finansowe związane z organizacją Dni Konia Arabskiego przez firmę „Polturf”. Biegli nie dopatrzyli się jednak nadużyć finansowych, w związku z tym w czerwcu 2017 r. prokuratura zapowiedziała jego umorzenie. Tak się jednak nie stało, później przedłużano je jeszcze pięć razy, ostatnio do 9 października 2019 roku.

Teraz zostało przedłużone po raz szósty, do 9 lutego 2020 r. - Prokuratura oczekuje na opinię uzupełniającą biegłych, dotyczącą zasad współpracy, skutków ekonomicznych i rozliczeń z firmą „Polturf” przy organizacji Dni Konia Arabskiego – informuje prokurator Piotr Marko, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Termin sporządzenia dokumentacji przewidywany jest na koniec października.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RNI
RNI 25.10.2019, 08:09
Niegospodarność, to jest teraz, gdy po odejściu Treli stadnina notuje rokrocznie kilkumilionowe straty finansowe. Co za żenujący ludzie z tego PiS. Szukają paragrafu na człowieka, żeby go zwolnić,a potem wsadzają swoją miernotę na stanowisko. Bez wiedzy, bez kwalifikacji, bez pojęcia. ŻENUA!!!
Mick
Mick 24.10.2019, 11:12
Super gospodarność to jest od paru lat po obsadzaniu stanowiska dyrektora ofermami z namaszczenia PiS

Pozostałe