POWIAT PARCZEWSKI: Większość za strajkiem

  • 29.10.2019, 15:41 (aktualizacja 29.10.2019, 15:55)
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Większość za strajkiem pixabay.com
Wczoraj późnym popołudniem nauczyciele z parczewskich szkół mieli zdecydować, czy przystąpią do strajku włoskiego. Spotkanie odbyło się jednak zbyt późno, abyśmy mogli poinformować o wynikach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że większość z nich miała poprzeć akcję.

Kontynuacja akcji protestacyjnej w formie strajku włoskiego w kraju rozpoczęła się 22 października. Ma on polegać na „Nie wykonywaniu pozastatutowych działań”. W ten sposób nauczyciele chcą dalej walczyć o wyższe płace. Z przyznanej im do tej pory podwyżki wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku za wychowawstwo nie są bowiem zadowoleni. Mimo, że akcja ogólnopolska trwa od tygodnia, to w szkołach na terenie powiatu parczewskiego nikt nie protestował. Dlaczego?

- Wciąż nie mamy wytycznych z zarządu głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego jak ten strajk miałby wyglądać. Póki co, to sami nauczyciele z ognisk szkolnym na naszym terenie mieli podjąć decyzję, czy wywieszą na budynkach placówek jakieś banery - – informowała w środę, 23 października Wiesława Tazbir, szefowa parczewskiego oddziału ZNP. Uważa jednak, że nauczyciele powinni kontynuować akcję, bo nie jest zadowolona z przyznanych im godzin do wypracowania. - Jedni mają niepełne etaty. Inni nadmiar godzin do odpracowania. Ważną kwestią jest również fakt, że w niektórych szkołach zostali zatrudnieni nauczyciele przyjezdni, zamiast z terenu danej gminy. Temu także należałoby się przeciwstawić – dodała.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 października

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe