Biała Podlaska: Zbiórka na renowację starych nagrobków

  • 31.10.2019, 10:11
  • (ach)
Biała Podlaska: Zbiórka na renowację starych nagrobków
Kwesta organizowana przez Koło Bialczan już tradycyjnie będzie odbywać się we Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki. W pierwszy dzień fundusze na zabytkowe groby będą zbierać członkowie stowarzyszenia wraz z pracownikami urzędu miasta, a w drugi dzień młodzież szkół bialskich ponadpodstawowych.

Fundusze zostaną przeznaczone na renowację nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ul. Janowskiej, jednak dokładnie, których to będzie wiadome dopiero w późniejszym terminie, po zakończeniu zbiórki pieniędzy. Członkowie Koła Bialczan i wolontariusze będą kwestować w trzydziestu punktach po dwie osoby, w sumie w akcję będzie zaangażowanych sto osób.

Pieniądze na rzecz zabytków wolontariusze będą zbierać od godz. 9 do godz. 17. W zeszłym roku udało się pozyskać 40 tys. zł. Dzięki temu odnowiono cztery nagrobki wybrane przez zarząd Koła i konserwatora zabytków. Były to groby, którymi nikt się nie zajmuje, gdyż ich właściciele już nie żyją.
 

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 04.11.2019, 19:06
Tyle pieniędzy co roku a główna brama wejściowa nie ruszona do renowacji od bardzo długiego czasu.

Pozostałe