RADZYŃ PODLASKI: Moniuszko w radzyńskim kinie

  • 31.10.2019, 10:54
  • (joan)
RADZYŃ PODLASKI: Moniuszko w radzyńskim kinie
W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki mieszkańcy Radzynia mogli przypomnieć sobie jego utwory. Wszystko za sprawą koncertu „Dźwięki wolności - od Moniuszki do współczesności”, któremu patronuje na terenie województwa Lubelskie Kuratorium Oświaty. Radzyń to jedno z dziesięciu lokalizacji w województwie, gdzie koncert został zagrany.

- W koncercie uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami radzyńskiej SP nr 1. W muzyczną podróż przez 200 lat polskiej historii zabrali młodzież profesjonalni artyści ze Stowarzyszenia Wschód Kultury. Zebrani usłyszeli polskie pieśni patriotyczne na dwa głosy wokalne (Monika Szymczyk i Mateusz Obroślak), w autorskich opracowaniach Aleksandra Resiaka.

W nowych aranżacjach zostały wykonane m.in. „Prząśniczka”, „Warszawianka”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Pałacyk Michla” – relacjonuje Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.
 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe