Jan Guz – bialczanin, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

  • 01.11.2019, 13:09
  • (joan)
Jan Guz – bialczanin, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych
Pogrzeb bialczanina odbył się w Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele rządu, szefowie ogólnopolskich organizacji związkowych i liczni przyjaciele wspierający rodzinę zmarłego.

Jan Guz przewodniczącym OPZZ był od 2014 roku, wcześniej przez siedem lat pełnił w centrali funkcję wiceprzewodniczącego. W 2010 roku, decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego został członkiem Narodowej Rady Rozwoju. Pięć lat później został członkiem Rady Dialogu Społecznego. Choć jego zawodowe zobowiązania sprawiły, że większość czasu spędzał w Warszawie, Jan Guz był często w swoim rodzinnym mieście. Łączyły go z Białą przede wszystkim więzy rodzinne i przyjacielskie, ale również obowiązki związane z zasiadaniem w radach nadzorczych miejskich spółek. Był też często zapraszany przez lokalne samorządy na uroczystości.

Cyklicznie pojawiał się na gali "Dobre bo bialskie", organizowanej przez powiat bialski. - Bardzo przyzwoity człowiek, zawsze stał po stronie ludzi. Jego śmierć to duże zaskoczenie, był w wieku, gdy człowiek powinien myśleć o odpoczynku na emeryturze i cieszyć się życiem. Dla nas to na pewno wielka strata, straciliśmy znanego bialczanina, który działał na scenie krajowej przez wiele lat – mówił po śmierci Jana Guza Mariusz Filipiuk, starosta bialski. Zmarł 24 maja, w wieku 63 lat.
 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 02.11.2019, 11:54
Cześć i chwała Bohaterom

Pozostałe