Biała Podlaska: Na jazzowych zaduszkach wspomnimy Krzysztofa Komedę

  • 02.11.2019, 08:00
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Na jazzowych zaduszkach wspomnimy Krzysztofa Komedę
Zaduszki Jazzowe to tradycyjne listopadowe spotkanie z muzyką, organizowane corocznie przez Jarka Michaluka i Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. W tym roku artyści będą wspominać zmarłego 50 lat temu Krzysztofa Komedę. Wystąpi Małgorzata Markiewicz, której będzie towarzyszyło Bialskie Jazz Trio.


Bialskie Zaduszki Jazzowe to najstarsza cykliczna impreza muzyczna w Białej Podlaskiej, zapoczątkowana na początku lat 80-tych minionego wieku przez nieżyjącą już bialską animatorkę kultury Adę Radzikowską, a reaktywowana w 1987r. przez Jarosława  Michaluka. Bialskie Zaduszki odbywały się  m.in. w Galerii Podlaskiej, w  Państwowej Szkole Muzycznej , w Muzeum Południowego Podlasia,  w kawiarni "Maleńka", w klubach:  "Jedynka", "Rudy Kot " a przez ostatnie 15 lat w klubie „Verona-Cafe".  Na początku występowało na nich głównie bialskie Jazz Trio, do którego z czasem zaczęła dołączać czołówka polskiego jazzu z Janem Ptaszynem Wróblewskim na czele. Występowała tutaj elita polskiego i zagranicznego jazzu.

W tym roku Zaduszki Jazzowe będą poświęcone  pamięci wybitnego pianisty jazzowego i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, którego 50. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Podczas wydarzenia wystąpi znana wokalistka Małgorzata Markiewicz  w towarzystwie Bialskiego  Jazz Trio. W programie koncertu usłyszymy m.in.  kompozycje Komedy, a także utwory pochodzące z płyty wydanej na 25-lecie Jazz Trio. Koncert już w niedzielę, 10 listopada, o godz. 18 w „Verona-Cafe” ul. Janowska 4/8. Bilety w cenie 40 zł są judo kupienia w klubie (piątki i soboty od godz.18-22), tel.83 344 20 20 oraz w Pizzerii Roma ul. Brzeska 1 (codziennie w godz. 10-20), tel.83 344 44 20.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe