BIAŁA PODLASKA: Idealny pracodawca i pracownik na miarę

  • 03.11.2019, 08:00
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Idealny pracodawca i pracownik na miarę
Oddział Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaproponował ostatnio spotkanie dla pracodawców, podczas którego mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zatrudniania i dowiedzieć się, jakie wsparcie mogą uzyskać z funduszy unijnych.

- Spotkanie zorganizowaliśmy w czasie Europejskich Dni Pracodawców, a odbyło się ono pod hasłem „Idealny pracodawca” - informuje Anna Szymala, kierownik bialskiej delegatury WUP. - Głównym celem przedsięwzięcia było m.in. podniesienie świadomości uczestników spotkania w zakresie zasad zatrudniania pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy oraz udzielenie informacji o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego związanego z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością, w ramach zadań i programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali prelekcji Renaty Kowal, doradcy zawodowego ds. poradnictwa zawodowego filii WUP w Białej Podlaskiej, Iwony Osmałek i Małgorzaty Żywickiej z Punktu Kontaktowego w oddziale lubelskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Sławomira Drzewiecki z lubelskiego oddziału PFRON oraz Barbary Niedzińskiej, kierownik bialskiego oddziału PIP. Wśród zaproszonych na spotkanie w WUP znaleźli się natomiast dyrektorz szkół zawodowych z terenu powiatu bialskiego i radzyńskiego, przedstawiciele urzędów pracy na tym terenie, kierownik bialskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego i kierownik bialskiej delegatury kuratorium w Lublinie.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe