Łomazy: Promują regionalnych twórców kultury

  • 04.11.2019, 15:20
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Promują regionalnych twórców kultury
Gmina włączyła się w realizację projektu Fundacji Lubelskich Innowacyjnych Przedsięwzięć. W ramach współpracy powstanie katalog lokalnych twórców, zorganizowana zostanie wystawa rękodzieła oraz strona internetowa prezentująca regionalnych artystów.

Program służy popularyzacji wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze społeczności oddalonych od dużych ośrodków. Wkrótce światło dzienne ujrzy katalog regionalnych twórców, który ma promować ich działalność. W ciągu kilku miesięcy zorganizowana zostanie wystawa rękodzieła, która zagości w miastach wojewódzkich. Powstanie też strona internetowa opisująca lokalnych artystów. – W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty, podczas których twórcy zaprezentowali swoje historie związane z pasjami. Z naszej gminy znajdzie się kilkunastu twórców, reprezentujących różne dziedziny twórczości – opowiada wójt Jerzy Czyżewski.

W 2015 roku samorząd we współpracy z miejscowym ośrodkiem kultury wydał katalog, w którym przybliżono odbiorcom twórczość artystów związanych z gminą. Wówczas swoje umiejętności zaprezentowało 29 twórców. Wielu z nich tworzy w zaciszu swoich domów piękne rękodzieła, odkładając je niestety na półkę oraz traktując wyłącznie jako mało znaczące zamiłowanie. - Udowodnili nam, że pasja w życiu człowieka daje wiele radości i satysfakcji, rozwija oraz podnosi na duchu – dodaje włodarz gminy.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe