Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:17
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Bialskiej Spółdzielni Inwalidów Elremet obchodziły w tym roku 25-lecie założenia placówki. W czasie uroczystości nie zabrakło podziękowań, wzruszeń i jubileuszowego tortu.Wydarzenie zostało objęte patronatem Słowa Podlasia.
Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet

Instytucja powstawała 1 września 1994 r. Była pierwszą tego typu we wschodniej Polsce, a trzecią w kraju. - Zaczynaliśmy pracę z dwunastoma uczestnikami, mieliśmy wówczas trzy pracownie: gospodarstwa domowego, krawiecką i plastyczną. Przez pierwsze pięć lat byłam kierownikiem tego warsztatu. Obecnie mamy trzydziestu pięciu uczestników, siedem pracowni, zatrudniamy też psychologa, rehabilitanta, doradcę zawodowego, a także siedmiu instruktorów terapii zajęciowej i pielęgniarkę – wymienia dyrektor Katarzyna Barandziak. I dodaje, że WTZ w założeniu ma nauczyć podopiecznych wszystkiego, co pozwoli im znaleźć pracę.

- Jaka jest sytuacja na rynku pracy każdy wie. Może się okazać, że uczestnicy nie będą mogli podjąć jakiegokolwiek zatrudnienia. Na pewno jest to jednak miejsce, gdzie mogą poznać rówieśników, rozwijać swoje zainteresowania i czegoś się nauczyć. Oprócz pracy w pracowniach, gdzie uczą się konkretnych czynności mogą też wyjeżdżać na różne spotkania, uczestniczyć w imprezach integracyjnych, konkursach – zaznacza dyrektor WTZ przy Elremecie. Podkreśla też, dzięki zajęciom wychodzą z domu, co pomaga w socjalizacji i jest dużym odciążeniem dla rodziców. – Uczestnicy spędzają w warsztacie sześć-siedem godzin. Dzięki temu rodzic może podjąć pracę i zająć się innym rzeczami. Nasi podopieczni wymagają często opieki całodobowej – wyjaśnia Katarzyna Barandziak. - Warsztaty tak dobrze wpływają na naszych podopiecznych, że nie chcą oni często iść na urlop. Uczestnicy dzięki temu czują się potrzebni, stają się pewniejsi siebie. To oczywiście zasługa fachowego personelu – podkreśla dyrektor WTZ.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym oraz elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama