Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 21:00
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Bialskiej Spółdzielni Inwalidów Elremet obchodziły w tym roku 25-lecie założenia placówki. W czasie uroczystości nie zabrakło podziękowań, wzruszeń i jubileuszowego tortu.Wydarzenie zostało objęte patronatem Słowa Podlasia.
Biała Podlaska: Świętowali jubileusz 25-lat WTZ Elremet

Instytucja powstawała 1 września 1994 r. Była pierwszą tego typu we wschodniej Polsce, a trzecią w kraju. - Zaczynaliśmy pracę z dwunastoma uczestnikami, mieliśmy wówczas trzy pracownie: gospodarstwa domowego, krawiecką i plastyczną. Przez pierwsze pięć lat byłam kierownikiem tego warsztatu. Obecnie mamy trzydziestu pięciu uczestników, siedem pracowni, zatrudniamy też psychologa, rehabilitanta, doradcę zawodowego, a także siedmiu instruktorów terapii zajęciowej i pielęgniarkę – wymienia dyrektor Katarzyna Barandziak. I dodaje, że WTZ w założeniu ma nauczyć podopiecznych wszystkiego, co pozwoli im znaleźć pracę.

- Jaka jest sytuacja na rynku pracy każdy wie. Może się okazać, że uczestnicy nie będą mogli podjąć jakiegokolwiek zatrudnienia. Na pewno jest to jednak miejsce, gdzie mogą poznać rówieśników, rozwijać swoje zainteresowania i czegoś się nauczyć. Oprócz pracy w pracowniach, gdzie uczą się konkretnych czynności mogą też wyjeżdżać na różne spotkania, uczestniczyć w imprezach integracyjnych, konkursach – zaznacza dyrektor WTZ przy Elremecie. Podkreśla też, dzięki zajęciom wychodzą z domu, co pomaga w socjalizacji i jest dużym odciążeniem dla rodziców. – Uczestnicy spędzają w warsztacie sześć-siedem godzin. Dzięki temu rodzic może podjąć pracę i zająć się innym rzeczami. Nasi podopieczni wymagają często opieki całodobowej – wyjaśnia Katarzyna Barandziak. - Warsztaty tak dobrze wpływają na naszych podopiecznych, że nie chcą oni często iść na urlop. Uczestnicy dzięki temu czują się potrzebni, stają się pewniejsi siebie. To oczywiście zasługa fachowego personelu – podkreśla dyrektor WTZ.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym oraz elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZakrześTreść komentarza: Najlepsza akademia w regionie jest w Radzyniu.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:55Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: PrzeKoTreść komentarza: Marszałek wspiera tych którzy się do niego zwracają z prośbą o wsparcie :) Na stadion już dał 10 mln. Da na imprezy masowe pod warunkiem, że ktoś wytrzeźwieje po bankiecie na loży vipów i napisze wniosek. Z tym może być jednak problem jak z tą prośbą o wsparcie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 13:54Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalki
Reklama
Reklama