Gmina Międzyrzec Podlaski: Na tropie kłusowników

  • 06.11.2019, 10:02
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Na tropie kłusowników Policja
W wyniku wspólnej akcji policjantów i myśliwych ujawniono sidła kłusownicze na terenie kompleksu leśnego w gminie Międzyrzec Podlaski. W jednym z nich znajdował się padły jeleń. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Państwowa Straż Łowiecka.

Policjanci międzyrzeckiego komisariatu wspólnie z kołem łowieckim „Ogar” w Białej Podlaskiej prowadzą działania mające na celu zapobiegnie kłusownictwu. Funkcjonariusz oraz myśliwi dokonali kontroli kompleksu leśnego na terenie gm. Międzyrzec Podlaski, ujawniając sidła używane przez kłusowników. Przedmioty zdemontowano oraz zabezpieczono procesowo. W związku z pojawiającymi się przypadkami kłusownictwa leśnego na terenie gm. Międzyrzec Podlaski policjanci prowadzą działania prewencyjne mające na celu zapobieganie temu zjawisku.

- W niedzielę, 3 listopada,  dzielnicowy asp. Jarosław Jaworski  wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckiego nr 12 „Ogar” w Białej Podlaskiej przeprowadzili kontrolę terenu jednego z kompleksów leśnych w gm. Międzyrzec Podlaski. Działania ukierunkowane były na eliminowanie i zapobieganie przypadkom łamania prawa łowieckiego. W ich wyniku ujawnili trzy ustawione sidła w postaci wnyków. Niestety na jednym z wnyków znajdował się padły jeleń - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wnyki zostały zdjęte i zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Państwowa Straż Łowiecka.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaa
Aaa 08.11.2019, 15:50
Myśliwy to też kłusownik tylko zabija na innych zasadach, między innymi dla rozrywki... smutne
Zbys
Zbys 07.11.2019, 07:21
Nie lubię myśliwych,a kłusowników jeszcze bardziej
Rafał
Rafał 07.11.2019, 19:06
Sam siebie pewnie też nie

Pozostałe