Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski wesprze instytucje miasta

  • 07.11.2019, 00:10
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski wesprze instytucje miasta
W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs na projekty, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Pieniądze trafią do placówek zarządzanych przez miasto.

Do konkursu zgłoszono 12 projektów z czego 10 przeszło weryfikację formalną i zostało dopuszczonych do głosowania. W wyborze udział wzięło 903 mieszkańców miasta. - Jedna karta podczas liczenia okazała się być nieważna. Dla porównania, w ubiegłym roku wydano 799 kart – informuje Karol Niewęgłowski z UM w Radzyniu Podlaskim.

Najwięcej głosów oddano na projekt „Biblioteka sercem osiedla - wyposażenie w meble i sprzęt Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Spółdzielczej 8” - 300 głosów. Drugim wyborem był projekt „Doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ulicy Armii Krajowej” - 231 głosów. Te właśnie projekty otrzymają w przyszłym roku po 50 tys. zł na realizację.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe