Gmina Milanów: Podwójne święto w milanowskiej szkole

  • 07.11.2019, 00:13
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Podwójne święto w milanowskiej szkole
90-lecie istnienia placówki oraz nadanie imienia świętowali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale też władze gminy oraz inni zaproszeni goście. Były przemówienia, występy artystyczne i sentymentalna podróż w przeszłość.

Rocznicę upamiętniono z wielką pompą. Po nabożeństwie odbył się apel, odśpiewano hymn i dokonano nadania szkole imienia. Jej patronem został Józef Ignacy Kraszewski – niekwestionowany autorytet literacki, pasjonat sztuki i działacz społeczny. Ponadto poświęcono sztandar ufundowany przez sponsorów. Uczniowie zaś przyrzekli dbać o honor i dobre imię szkoły, wypełniać rzetelnie swoje obowiązki i kształtować w sobie cechy, które posiadał patron. Chętni mogli obejrzeć stare ekspozycje, wystawy zdjęć oraz kroniki szkolne.

Oprócz władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich i przedstawicieli kuratorium oświaty w szkolnym święcie uczestniczyli absolwenci placówki. Jedna z najstarszych absolwentek – Zdzisława Oleszczuk opowiedziała niezwykle barwnie i z poczuciem humoru historię podstawówki. Z łzami w oczach wspominała swoje szkolne lata, dawnych nauczycieli, kolegów i ławki z otworem na kałamarz. Mówiła też o wspaniałej atmosferze i wzajemnym szacunku jakie zawsze panowały w szkole. W ramach programu artystycznego przedstawiano sceny z życia i twórczości patrona. Na koniec chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już osób, które przyczyniły się do utworzenia szkoły i jej historii.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe