Gmina Drelów: Zaradni druhowie zorganizowali plac zabaw

  • 07.11.2019, 00:16
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Zaradni druhowie zorganizowali plac zabaw
W trosce o stworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu przez najmłodszych mieszkańców Kwasówki, druhowie lokalnej jednostki OSP zaangażowali się w pozyskanie środków na budowę placu zabaw. Sfinansowanie placu przez firmę Wipasz pozwoliło zrealizować projekt bez wkładu własnego sołectwa i gminy.

Dzięki zaradności zarządu i druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwasówce mieszkańcy wsi mogą rodzinnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kolorowy plac zabaw, wybudowany na działce zakupionej w tym roku przez gminę i przygotowanej pod zabudowę przez straż, zlokalizowanej tuż obok miejscowej kaplicy, przyciąga wielością atrakcyjnych elementów. Zjeżdżalnia, huśtawki, bujaki i drabinki dają wiele możliwości podczas dziecięcych zabaw.

Pomysł budowy placu zrodził się wśród strażaków, którzy swojej ochotniczej działalności nie chcą zamykać w ramy ochrony przeciwpożarowej. - Straż to nie tylko samochody, sprzęt ochrony przeciwpożarowej, czy inny sprzęt ratowniczy. Stowarzyszenie, jakim jest OSP, powinno działać w szczególności na rzecz mieszkańców swojej miejscowości, zapewniając im bezpieczeństwo, ale również stwarzając możliwości do aktywnego spędzania czasu - podkreśla naczelnik, Marek Jóźwik.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 listopada

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe